הלחץ עבד: אבו דאבי תאפשר הצגת דגל ישראל בתחרות הג'ודו

לאחר שאיגוד הג'ודו העולמי הטיל סנקציות על הנסיכות המפרצית עקב סירובה להציג את הדגל הישראלי בתחרות "גרנד סלאם", נמסר כי הדבר לא יישנה. בעקבות כך, העיצומים בוטלו

ארגון הג'ודו העולמי הודיע היום (שני) על ביטול עונש ההשעיה שהוטל על אבו דאבי, בעקבות סירובה להציג את דגל והמנון ישראל בתחרות ה-"גרנד סלאם". זאת, בעקבות מכתב רשמי ששיגר איגוד הג'ודו באבו דאבי, שבו הודיע כי כל המדינות שישתתפו בתחרות יעשו זאת בתנאים שווים, ויכלו להציג את סמליהן הרשמיים – כולל ישראל.

בחודש יולי האחרון, הודיע ארגון הג'ודו העולמי על השעיית תחרויות שיועדו להתקיים באבו דאבי ובתוניסיה, כסנקציות על סירובן להניף את דגל ישראל ולהשמיע את "התקווה" לאחר ניצחון של מתחרים ישראלים. הסנקציות היו יוזמתו של יו"ר האיגוד, מריוס ויזר, שפעל בשנים האחרונות כדי לאפשר למתחרים ישראלים להתחרות בתנאים שווים.

 טל פליקר לאחר ניצחונו בטורניר הגרנד סלאם
 

טל פליקר לאחר ניצחונו בטורניר הגרנד סלאם (התאחדות הג'ודו הבינלאומית)

 

עד כה כאשר ניצחו מתחרים ישראלים בשתי המדינות האלו, הונף דגל איגוד הג'ודו העולמי במקום דגל ישראל, והושמע המנון האיגוד. כך היה לאחר ניצחונו של הג'ודוקא טל פליקר במדליית זהב, בקיץ שעבר. פליקר אמר אז: "החלטתי לשיר את התקווה על הפודיום כי ישראל היא המדינה שלי ואני גאה להיות ישראלי. ההמנון שהונף של האיגוד העולמי היה רק רקע. בלב שרתי את התקווה. כל העולם ידוע שאנחנו מישראל ואת מי אנחנו מייצגים".

כאמור, היום הודיע איחוד הג'ודו הבינלאומי כי הלחצים והסנקציות שהופעלו על אבו דאבי השיגו את מטרתן. כעת מופעלים לחצים גם על תוניסיה, על מנת שתשנה את נהליה ותאפשר למתחרים ישראלים להתמודד תחת סמלי המדינה - ככל המתחרים.