החשוד בתקיפת הערבים בחוף הים , חדשות עשר

תקיפת הצעירים הערבים: החשוד המרכזי שוחרר למעצר בית

הותר לפרסום שמו של החשוד אלכסיי כץ, תושב קריית חיים בן 21, שעומת עם המותקפים. השופטת: פעולות החקירה לא הביאו לחיזוק החשד. עורך דינו: המשטרה צריכה לעשות בדק בית

שלושת הצעירים הערבים שהותקפו בחוף הים בקריית חיים התעמתו היום (שני) במשטרה עם אלכסיי כץ, תושב קריית חיים בן 21, ששוחרר למעצר בית עד ליום חמישי כשבמקביל הותר שמו לפרסום. שניים מהמותקפים טענו שהחשוד היה מעורב בתקיפה. סרטוני האבטחה מהאירוע הוצגו בפני החשוד במהלך העימות.

השופטת נימקה את שחרורו למעצר בית בכך שפעולות החקירה של המשטרה לא הובילו לחיזוק החשד. "בחלוף 8 ימי מעצר ומשלא מסתמן כי החקירה אפילו בהתייחס לחשוד זה, קרובה לסיומה ובהתחשב בכך כאמור כי אין צפי ברור לקיום הפעולות שלגביהן קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה, אינני מוצאת להותיר את החשוד מאחורי סורג ובריח", כתבה השופטת בבית המשפט השלום בקריות.

עורך הדין אבי אמר המייצג את החשוד אמר כי הוא "מכחיש שנכח בחוף הים, והטענה היחידה נגדו היא שאחד המותקפים זיהה אותו במסדר תמונות שהיה בתחנת המשטרה". עוד אמר שעצורים ערבים ניסו לתקוף את החשוד בבית המעצר וביקש משירות בתי הסוהר להפריד אותו מהעצורים האחרים. היום הוא הוסיף כי "המשטרה צריכה לעשות בדק בית". 

 מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית חיים
 

מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית חיים (משפחת המותקפים )

 

ביום חמישי האריך בית משפט השלום בקריות בחמישה ימים את מעצרו של כץ. השופטת אמרה בדיון כי החשד נגדו התחזק וכי לחשודים מיוחסת תקיפה נוספת נגד קורבנות אחרים באותו הערב, גם היא על רקע מגזרי.

 
 

שלושת הצעירים משפרעם שהותקפו בחוף הים זיהו ביום שלישי את כץ, החשוד השלישי במעורבות במקרה, במסדר תמונות שנערך בתחנת משטרת זבולון. עם זאת, יאיר אלאלוף, שסייע למותקפים בזירה, לא זיהה אותו במסדר.

כמו כן, מעצרו של חשוד רביעי, תושב הקריות בשנות ה-20 לחייו שנעצר אתמול, הוארך היום ביומיים. הוא זוהה על ידי המותקפים במסדר זיהוי תמונות שערכה המשטרה, בדומה לחשוד השלישי, שנעצר בשבוע שעבר. עורך הדין אבי אמר, המייצג אותו, מסר כי "אין לו קשר לתקיפה והוא כלל לא היה במקום בזמן האירוע".

  חשוד בתקיפת ערבים בחוף הים
 

החשוד הרביעי בתקיפת ערבים בחוף הים ( חדשות עשר)

 


ביום שבת פגשו שלושת המותקפים את אלאלוף שהציל אותם והודו לו: "אף אחד לא התערב, בלעדייך לא היו נשארים בחיים". עוד הוסיפו כי הם "מקווים שיהיו עוד אנשים כמו יאיר" וכי "הם זוכרים את כל התרחשות האירוע". אלאלוף אמר כי השיוך הלאומי לא רלוונטי למעשיו: "לא משנה לי אם מדובר בערבים או ביהודים - הייתי עוזר לכל אדם". בתגובה השיבו השלושה כי "יש לך בית חם בשפרעם. אתה מוזמן תמיד ובימים הקרובים תקבל הזמנה רשמית".