סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז"ל , באדיבות המשפחה

אכזבה במשפחת גולדין מהפגישה עם רה"מ: "ממשיך להיכנע לחמאס"

הורי חללי צה"ל נפגשו עם נתניהו לפגישת עדכון וטענו כי "הוא לא עשה דבר משמעותי כדי להשיב את הבנים". לשכת רה"מ: "הוא אמר להם שלא תהיה הסדרה בעזה בלי השבת הבנים"

שמחה ולאה גולדין, הוריו של חלל צה"ל סגן הדר גולדין, תקפו את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתום פגישתם היום.

"ראש הממשלה ממשיך להיכנע לתכתיבי חמאס ומסרב להעמיד תנאי ברור לחמאס כי שיקום עזה ייעשה רק לאחר השבת הבנים. בננו הדר נחטף למנהרה ברפיח בזמן הפסקת אש. כעת, ארבע שנים לאחר החטיפה, נתניהו לא דורש את השבת הבנים ושוב מסכים להפסקת אש שגם אותה חמאס יוכל לבחור מתי להפר ומתי לחטוף חיילים נוספים", נמסר מטעמם בסיום הפגישה שבה נכחו גם המזכיר הצבאי תא״ל אבי בלוט, מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום, ומנכ"ל משרד החוץ יובל רותם.

"לצערנו מלבד אמירות כלליות ומשפטים חלולים, אשר נועדו לטובת יחסי ציבור, נתניהו עדיין לא עשה שום דבר משמעותי כדי להשיב את הבנים. יצאנו מהפגישה היום בתחושה קשה שמאחורי אמירותיו של ראש הממשלה, שהוא וממשלתו עושים הכול כדי להשיב את הדר, קיימת מציאות עגומה, ובפועל לא נעשה דבר", הוסיפו.

 המחאה להחזרת השבויים הדר גולדין ואורון שאול
 

המחאה להחזרת חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול ( חדשות עשר)

 

אבירם שאול, אחיו של חלל צה"ל אורון שאול, סיפר בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" על השיחה עם נתניהו ואמר כי "הגענו עם סוג של תקווה ואור בקצה המנהרה ויצאנו עם תחושות קצת קשות".

"אני מאמין מהשיחה שההחזרה של השבויים והנעדרים תהיה תלויה בהסדרה. אני מקווה שהדברים שראש הממשלה אמר אלו הדברים שאליהם הוא התכוון", אמר אבירם וסייג: "להגיד שעכשיו הייתה איזו הצהרה או אמירה שיצאנו בעקבותיה מחויכים ועם אופטימיות רבה - אז התשובה שלי היא לא".

מטעם לשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו אמר למשפחות שלא תהיה הסדרה ברצועת עזה בלי השבת הבנים.

ביום שישי נערך, זו הפעם ה-18 ברציפות, אירוע "מסדר הדר". ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר באירוע: "אנחנו ארבע שנים אחרי צוק איתן, 13 שנים מהנסיגה מגוש קטיף - יש עקרונות ברורים - לא תהיה הסדרה בלי שהבנים יחזרו הביתה תחילה. לשקרים אין רגליים, כל מה שמתבסס על כניעה לא יצלח. אל מול טרוריסטים עומדים בנחישות ובעוצמה. אנחנו דורשים מהממשלה הזאת תוצאות ולא הבטחות: השבת הבנים לפני מו״מ, ואם צריך לעשות את זה בכוח - אז לעשות את זה בכח. הציבור בישראל נמצא עם משפחת גולדין".
 
ראש מועצת דרום הר חברון, יוחאי דמרי, הוסיף: "ראש השנה הוא הזדמנות לקרוא לרה״מ ולשר הביטחון - אנחנו עדיין חסרים, אנחנו עדיין זוכרים ומוקירים את הדרך שבה משפחת גולדין מובילה את המאבק של כולנו. מאבק צודק, נכון, וגם בדרך הנכונה. לא יכול להיות שמשפצים את בתי הכלא של אסירי חמאס ומעניקים תנאים והטבות למחבלים כאשר במקום המשפחות עדיין סובלות. אנחנו רוצים את הבנים חזרה, מצפים לחגוג את ראש השנה הקרוב עם דמעה אחת פחות".