המכות בקריית חיים, חדשות עשר

תקיפת הערבים בחוף הים: חשוד רביעי שזוהה ע"י המותקפים נעצר

תושב הקריות בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד למעורבות בתקיפה בקריית חיים. הוא צפוי להיות מובא לדיון בהארכת מעצרו יחד עם עצור נוסף. שני חשודים נוספים במעצר בית

תושב הקריות בשנות ה-20 לחייו נעצר היום (ראשון) בחשד למעורבות בתקיפת שלושה צעירים ערבים בחוף הים בקריית חיים לפני כשבוע וחצי. הוא זוהה על ידי המותקפים במסדר זיהוי תמונות שערכה המשטרה, בדומה לחשוד נוסף שנעצר בשבוע שעבר. שני העצורים צפויים להיות מובאים מחר לדיון בהארכת מעצרם, ושני חשודים נוספים נמצאים במעצר בית. 

עורך הדין אבי אמר, המייצג את החשוד שנעצר היום, מסר כי "אין לו קשר לתקיפה והוא כלל לא היה במקום בזמן האירוע".

ביום חמישי האחרון האריך בית משפט השלום בקריות בחמישה ימים את מעצרו של החשוד השלישי. השופטת אמרה בדיון כי החשד נגדו התחזק וכי לחשודים מיוחסת תקיפה נוספת נגד קורבנות אחרים באותו הערב, גם היא על רקע מגזרי. סניגורו של אותו חשוד אמר בדיון: "הלקוח שלי היה במקום וטוען שהוא לא מעורב בתקיפה".

נציג המשטרה טען כי "יש עדויות שמעידות שהמותקפים הותקפו על רקע מגזרי. יש חשודים נוספים שזהותם ידועה ונעשים מאמצים לאיתורם על ידי המשטרה". שלושת הצעירים משפרעם שהותקפו בחוף הים זיהו ביום שלישי שעבר את החשודים במעורבות במקרה, במסדר תמונות שנערך בתחנת משטרת זבולון. עם זאת, יאיר אלאלוף, שסייע למותקפים בזירה, לא זיהה אותם.

ביום שבת בשבוע שעבר פגשו שלושת המותקפים את אלאלוף שהציל אותם והודו לו: "אף אחד לא התערב, בלעדייך לא היו נשארים בחיים". עוד הוסיפו כי הם "מקווים שיהיו עוד אנשים כמו יאיר" וכי "הם זוכרים את כל התרחשות האירוע". אלאלוף אמר כי השיוך הלאומי לא רלוונטי למעשיו: "לא משנה לי אם מדובר בערבים או ביהודים - הייתי עוזר לכל אדם". בתגובה השיבו השלושה כי "יש לך בית חם בשפרעם. אתה מוזמן תמיד ובימים הקרובים תקבל הזמנה רשמית".