ישראלים תקועים בשדה התעופה בבנגקוק, ללא קרדיט

יותר מ-150 ישראלים מעוכבים בבנגקוק בלי דרכונים ובלי מזוודות

בשל עיכוב של יותר מ-36 שעות בטיסה של חברת "רויאל ג'ורדניאן" מבירת תאילנד לתל אביב, שהייתה אמורה להמריא שלשום בלילה, נוסעי המטוס, נשלחו לבית מלון בעיר.

יותר מ-150 ישראלים תקועים בבנגקוק בלי מזוודות ודרכונים, לאחר שטיסת "רויאל ג'ורדניאן" מבירת תאילנד לתל אביב, שהייתה אמורה להמריא שלשום (שלישי) בלילה - בוטלה.

טיסה rg183 מבנגקוק לתל אביב הייתה אמורה לצאת בחצות (שעון תאילנד) אתמול. נוסעי הטיסה כבר הספיקו לעשות צ'ק אין, שלחו את המזוודות למטוס והחתימו את דרכוניהם - בחותמת יציאה מתאילנד. אולם אז הם קיבלו הודעה כי טיסתם בוטלה עקב תקלה במטוס, ובינתיים שלחו אותם לבית מלון סמוך לשדה התעופה, עם הבטחה שבבוקר יקבלו מידע נוסף לגבי טיסה חלופית.


לכתבות נוספות - חדשות 10:

שר החוץ של קוריאה הצפונית: "ארה"ב תשלם באמצעות ברד של אש"
2 בני 18 נהרגו ו-3 נפצעו קשה בתאונת דרכים סמוך לקריית מלאכי
ראחוי: "משאל העם - חלק מניסיון לכפות עצמאות שמעט רוצים ולא מטיבה עם איש"

 ישראלים תקועים בשדה התעופה בבנגקוק
ישראלים תקועים בשדה התעופה בבנגקוק( ללא קרדיט)1/1 תמונות

אך באופן חריג, הנוסעים, בהם משפחות עם ילדים, נשלחו לבית המלון מבלי שקיבלו בחזרה את מזוודותיהם ואת דרכוניהם. ומעבר לכך - שום נציג של חברת התעופה הירדנית לא יצר עימם קשר מאז ביטול הטיסה ועד עכשיו - כמעט 24 שעות אחרי הודעת הביטול.


לנוסעים לא נמסר הסבר מדוע הם לא קיבלו בחזרה את המזוודות ששלחו למטוס שלא המריא. לגבי הדרכונים, נאמר לנוסעים שהם לא הוחזרו להם משום שהם כבר הוחתמו - כך שבאופן רשמי הם נחשבים כאילו יצאו מן המדינה. במקום הדרכונים, הוציאו לנוסעים אישור שהייה זמנית בתאילנד.


מאז ביטול הטיסה, נקבעו מועדים לטיסה חלופית, אך אלו נדחו שוב ושוב. כעת המועד החדש שנקבע לטיסה הוא היום ב-14 בצהריים (שעון תאילנד), אולם אין שום סימוכין לכך שגם מועד זה לא יעוכב, משום שאין שום נציג של חברת התעופה שמדבר עם הנוסעים.


שמוליק יפרח, מנכ"ל הקאמרי המעוכב גם הוא בתאילנד, אמר לחדשות 10: "אנחנו מנסים להפעיל לחץ על הנציגים במלון - אך הם חסרי אונים. אנחנו גם מנסים להפעיל לחץ על חדר המצב בישראל כדי שיחזירו לנו את המזוודות ואת הדרכונים, ומחכים לתשובות".

מחברת "רויאל ג'ורדניאן" לא נמסרה תגובה.