לטאה ענקית בחצר הבית בפלורידה, יוטיוב

"מפחדים לצאת החוצה": לטאת ענק פלשה לחצר בית - ומסרבת לעזוב

לאחר שברחה מבית השכנים, התמקמה לטאת הכוח בחצר האחורית של משפחה בפלורידה, וכעת - לאימתם - היא מסתובבת באופן חופשי. "הדבר הזה יכול לאכול את ילדינו הקטנים" • תיעוד

בני משפחת ליברמן, המתגוררים בעיר דייבי שבפלורידה, הופתעו לגלות בחצר ביתם אורחת בלתי רצויה: לטאה עצומת ממדים, באורך של כשני מטרים ומשקל של למעלה מ-45 קילוגרם, שהתמקמה במקום ומסרבת לעזוב. 

מריה ליברמן סיפרה לתחנת חדשות מקומית כי היא נתקלה לראשונה בלטאה כאשר תכננה להוציא את בנה בן השנתיים לבריכה בחצר האחורית של הבית. מאז, הלטאה ממשיכה להסתובב בחצר באופן חופשי: "אנחנו מפחדים לצאת החוצה, לא יודעים מה היא מסוגלת לעשות", סיפרה מריה, שהעלתה סרטון של הזוחל לעמוד הפייסבוק שלה.

לאחר בדיקה התגלה כי הלטאה היא חיית המחמד של השכנים, שברחה מביתם והגיעה לבית משפחת ליברמן. היחידה הרשמית לחיות בר ודגים בפלורידה (FFW) זיהתה כי היא שייכת לזן לטאות המכונה "כוח המים" שמקורו בדרום אסיה. "מאחר שמדובר בלטאה גדולה וייתכן שמסוכנת, אנחנו רוצים לדאוג לפנות אותה בהקדם האפשרי, במטרה לצמצם ככל האפשר כל השפעה פוטנציאלית על ביטחון ובריאות בני המשפחה, כמו גם על משאבים אקולוגיים", אמר אריק סוארז, ביולוג בכיר ביחידה לחיות בר.

בינתיים, הניסיונות לתפוס את הלטאה נחלו כישלון והיא עדיין מסתובבת ללא הפרעה בחצר משפחת ליברמן. "הדבר הזה יכול לצאת מהשיחים ולאכול את ילדינו הקטנים", אמר זאק ליברמן, בעלה של מריה. "אנחנו רק רוצים שהיא תצא מביתנו ונוכל לחזור לשגרה".