מסכמים שנה: כיצד הדרום מתאושש מטרור העפיפונים?

עיתונאי חדשות עשר חוזרים אל האירועים הבולטים של השנה החולפת, בסדרת כתבות מיוחדת לסיכום תשע"ח. בראשון: תמר איש שלום יצאה לראות איך הדרום מחלים מקיץ לא פשוט

פרויקט מיוחד: עיתונאי חדשות עשר חוזרים אל האירועים הבולטים של השנה, מהצפון המתוח ועד הדרום הבוער, מהסכסוכים שקרעו את המדינה ועד הניצחון באירוויזיון. בפרק הראשון בסדרת הכתבות, תמר איש שלום יצאה לעוטף עזה ופגשה את האנשים שמתמודדים מדי יום עם מציאות בלתי אפשרית.

"אני הגעתי ופשוט ראיתי את הבלון נופל, וניצת", אמר גיא גוטקין, חקלאי מקיבוץ אור הנר, שהיה עד להצתת השטח החקלאי שלו מבלון תבערה. "פתאום הגיע גל שני, והכל נדלק לנו. ביום שישי היו לנו איזה שש-שבע שריפות במקביל. זה היה מטורף".

השריפה באור הנר
 

שריפה באור הנר (חדשות עשר)

 

עם הרגיעה, החלו השדות ושטחי החקלאות לשקם את עצמם ולהצמיח שוב ירוק. החצבים, המסמלים את בו הסתיו, צמחו לגובה, ופקעות עירית שהיו קבורות בעומק האדמה וענפיהן החלו לבצבץ אל פני השטח. "הבצלים האלו נמצאים כל כך עמוק באדמה", אמר איתן, אביו של גיא שעיבד את האדמה במשך ארבעה עשורים לפני שהוריש אותה לבניו. "לזה אני מתכוון כשאני אומר שהטבע הרבה יותר חזק מכל מה שאנחנו יכולים לתאר".