מסתמן: המשטרה תמליץ להאשים את שרה נתניהו בקבלת שוחד

זאת בהמשך לדברי נציג המשטרה בבית המשפט לפיהם רעיית רה"מ חשודה בקבלת שוחד בפרשת תיק 4000. היועץ המשפטי לממשלה לא צפוי לקבל את ההמלצה

תיק 4000: מסתמן כי המשטרה תמליץ להגיש נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, כתב אישום בחשד לקבלת שוחד בצוותא עם ראש הממשלה ושיבוש הליכי משפט. במשטרה סבורים ששרה נתניהו הייתה מודעת להטבות שניתנו לבזק. עם זאת, היועמ"ש לא צפוי לקבל את ההמלצה. ההערכה היא כי ההמלצות בתיק יועברו לפרקליטות בתוך חודשיים.

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, היה מעורב בשליחת מסרונים וגם ידע על ההטבות שניתנו לכאורה לבזק. עם זאת, מידת מעורבותו לא ברורה ולכן לא ידוע אם המשטרה תמליץ על אישום נגדו.


מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "יאיר ושרה נתניהו כלל אינם עובדי ציבור. הניסיון לטיפול עליהם עלילת שוחד בגלל כמה פניות דוברות שגרתיות בנוסח 'שרה נתניהו נפגשה עם ניצולי שואה', הוא הזוי. כשההאשמות נגד ראש הממשלה נתניהו קורסות, ממציאים לוליינות משפטית מופרכת נגד בני משפחתו, בניסיון לייצר בכוח האשמה על עבירה שלא הייתה. לא רק שאין פה בשר, אין אפילו עצם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (רויטרס)

 

אתמול אמרו נציגי המשטרה כי ישנן ראיות לכך ש"בני הזוג נתניהו היו מודעים למשמעות הכלכלית של מעשיהם״. זאת, בהתייחס לפעולות שקשורות למיזוג "בזק" ו"יס", שעל פי החשד נעשו בתמורה לסיקור אוהד באתר "וואלה". הדברים נאמרו בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב, שעסק בהקפאת נכסיהם של בני הזוג אלוביץ'.

עוד הבהירו נציגי המשטרה כי אשת ראש הממשלה חשודה בלקיחת שוחד במסגרת תיק 4000. יש לציין כי החשד נגד שרה נתניהו, כמו גם החשדות נגד בנה יאיר, אינו חדש והיא אף נחקרה בעבר בחשד למעשים אלו. עם זאת, זו הפעם הראשונה שהמשטרה מצהירה זאת בבית המשפט.

לפני כשבועיים נחקר ראש הממשלה בפעם ה-11 ועומת עם עדות שהעניק השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. בעדותו לפני כחודש ברשות לניירות ערך, ארדן דיבר על הרפורמות בשוק הסיטונאי, אלה שנועדו להיטיב עם המתחרות של בזק. לאחר שאבי ברגר, מנכ"ל משרד התקשורת הקודם, פוטר, השתנתה גם עמדת המדינה בעתירות שעמדו בפני בג"ץ בנושא. 

במקביל לחקירת נתניהו, נחקר גם שאול אלוביץ', בעלי "וואלה" ובזק. המשטרה סבורה שנתניהו פיטר את ברגר על מנת להיטיב עם אלוביץ' ולבקשתו. נתניהו הכחיש את הטענה הזו וטען שאם ברגר פוטר בסופו של דבר, הרי שזה קרה בגלל שמדובר במשרת אמון. ההערכה היא שכתב אישום בכפוף לשימוע יוגש בתוך חצי שנה לכל המוקדם.

הפרקליטות סבורה שיש להאשים את נתניהו בשוחד ובכך היא מיישרת קו עם עמדת המשטרה. עם זאת, למשטרה ולפרקליטות אין "אקדח מעשן" בתצורת עד או הקלטה שיצביע על הקשר בין הסיקור האוהד ב"וואלה" וההטבות לבזק לכאורה. כמו כן, המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגד שאול אלוביץ' ורעייתו איריס בגין מתן שוחד.