מחר: סיפורה של תמר אריאל – סמל הגיוס לצה"ל בקרב בנות דתיות

נווטת הקרב הדתייה הראשונה, שהצטיינה בעשרות גיחות ב"צוק איתן", נהרגה במפולת שלגים בנפאל. "תמר אמרה לי – 'חייבים להוציא מכאן את האנשים'" • "המגזין עם אושרת קוטלר"

סרן תמר אריאל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה בחיל האוויר, השתתפה בעשרות גיחות במבצע "צוק איתן", ויצאה מהן בשלום. לאחר שנהרגה באסון מפולת שלגים בנפאל, הפכה לסמל הגיוס לצה"ל בקרב בנות הציונות הדתית.

טרם יציאתה לטיול במזרח, אריאל הייתה אמורה להשתתף בטקס עם הרמטכ"ל, לאחר שנבחרה למצטיינת הטייסת. "מפקד הטייסת כבר אישר לה את הנסיעה לחו"ל", מספר אביה חנן, "ואז הוא אמר, 'אם אני עכשיו אומר לה שהיא המצטיינת, אז אני הורס לה את הטיול, אני אגיד לה את זה כשהיא תחזור'. אז היא אפילו לא ידעה את זה".

 תמר אריאל עם הוריה
 

תמר אריאל עם הוריה (חדשות עשר)

 

בעת סופת השלגים הקשה, דאגה תמר לאנשים שהיו איתה ופעלה כדי להשאירם בחיים. "אני זוכר אותה נשכבת שם על שתי בחורות, מעבירה להן חום גוף כדי להשאיר אותן טיפה בחיים", מספר מור, שהיה עם תמר בנפאל, "תמר אמרה לי ש'אנחנו חייבים להוציא מכאן את האנשים'".

על רגעיה האחרונים של תמר, מספר איתן עידן: "כל פעם ניסינו להחזיק אותה והיא נפלה, וניסינו להרים אותה והיא נפלה, והיה שלב שכבר הבנתי שאני ונדב, ושני שהייתה איתנו, פשוט מאבדים כל כך הרבה כוחות שלא היו, וזה היה השלב שאמרתי להם שאנחנו חייבים להשאיר אותה שם כרגע ולהמשיך, כדי שלפחות נציל את עצמנו".

הכתבה המלאה תשודר ביום שבת בשעה 20:00 בתוכנית "המגזין עם אושרת קוטלר".