מקסיקו: כ-300 צבי ים בסכנת הכחדה נמצאו מתים בחופי המדינה

הסוכנות להגנת הסביבה החלה לחקור את מות הצבים, שנלכדו ברשת דייגים שהשימוש בה לדייג אסור. פקחי הטבע המקסיקנים קברו את הצבים בחוף הסמוך

כ-300 צבי ים, מזן הנמצא בסכנת הכחדה, נלכדו ברשת דייגים ונמצאו צפים על פני המים כשהם מתים. את המראה העצוב הזה גילו מספר דייגים באחד מחופי מדינת וואחקה שבמקסיקו.

הסוכנות להגנת הסביבה במדינה החלה לחקור את מותם של הצבים, שנלכדו ברשת דייגים שהשימוש בה לדייג אסור במקסיקו, כך דווח בערוצי הטלוויזיה המקומיים. "יכול להיות שהרשת ננטשה על ידי דייגי דגי טונה והם לא דיווחו על כך שהרשת אבדה", סיפר דייג מקומי, "מה שגרם למותם של בעלי החיים האלה שהם בסכנת הכחדה".

  כ-300 צבים נמצאו מתים בחופי מקסיקו
 

כ-300 צבים נמצאו מתים בחופי מקסיקו (חדשות עשר)

 

קשה לדעת מה בדיוק גרם למותם של הצבים לאחר שהם נלכדו ברשת, האם זה היה כתוצאה מחנק, אצות רעילות או אולי ווים שהיו מחוברים לרשת. פקחי הטבע המקסיקנים קברו את הצבים בחוף הסמוך. כמו כן, רק לפני כמה ימים נמצאו 113 צבים אחרים, מכמה זנים שונים, כאשר הם מתים.

צבי הים הזיתני חי בעיקר במים החמים של האוקיינוס השקט והאוקיינוס ההודי, ונחשב לזן בסכנת הכחדה. במקסיקו ניתן למצוא שישה מתוך שבעה זני צבי ים הקיימים בעולם, ולכן למדינה יש תכניות שימור ייעודיות וחקיקה נוקשה נגד הפוגעים בצבים הכוללת עונשי מאסר.