שנה עם כתבת הבריאות הילה אלרואי, שחלתה בסרטן

לאחר הבשורה, הסכימה אלרואי לתעד את התהליך, והמצלמה ליוותה אותה בימי הטיפולים, בשיחות עם רופאים ובהמתנות בביה"ח. "אני לא מתייחסת לעצמי כחולה". צפו בהצצה לסרט

לפני כשנה, במהלך עבודה לסדרת כתבות על סכנות מחלת הסרטן, קיבלה הילה אלרואי, עורכת הבריאות של חדשות עשר, את הבשורה על כך שהיא עצמה חלתה בסרטן השד. חברתה הקרובה, כתבת חדשות עשר מיה איידן, ליוותה אותה בשנה האחרונה בימי הטיפולים, בשיחות עם הרופאים, בהמתנה המורתת עצבים במסדרונות בתי החולים וגם בימי השיקום בבית. התוצאה – סרט תיעודי מיוחד העוקב אחר המסע של אלרואי.

בסרט, אלרואי מספרת על תחושותיה כשגילתה כי היא חולה: "פתאום את חולה אונקולוגית. מי חולה, אני? אני לא מתייחסת לעצמי כחולה אונקולוגית. כשאני רואה את זה על התיק הרפואי - זה לא מתקשר לי אליי". עוד אמרה אלרואי כי "אני בכלל מרגישה שאני עושה תחקיר על איך מרגישות נשים שמגלים להן גידול סרטני בשד. זה לא מרגיש לי כמו אני. כי אני לא חולה, אני בצד השני".

 הילה אלרואי
 

הילה אלרואי (חדשות עשר )

 

אלרואי סיפרה על תגובות של אנשים סביבה: "אנשים שואלים אותי איך גליתי את הגוש. אני אומרת, מיששתי, גיליתי גוש. ואני שמה לב שהנשים שמדברות איתי מתחילות כל הזמן לגעת לעצמן ולמשש את עצמן, כמעט כמו כשאת מדברת עם מישהו על כינים והוא מתחיל לגרד".