קלייר וויינלנד, חולת סיסטיק פיברוזיס, חדשות עשר

"לא ציפיתי לחיות הרבה כל כך": ארה"ב מתפללת לשלומה של חולת CF

קלייר וויינלנד, שנולדה עם סיסטיק פיברוזיס, יצרה שינוי תודעתי אודות המחלה ונגעה לליבם של מיליונים. כעת, בגיל 21 ולאחר 30 ניתוחים שעברה בחייה, נכנסה שוב לתרדמת

קלייר וויינלנד חיה נגד כל הסיכויים, כבר למעלה מ-10 שנים. היא נולדה עם מחלת הסיסטיק פיברוזיס, והרופאים העריכו כי תוכל לחיות רק עד גיל 10. לאחר שהתאוששה באופן נדיר מתרדמת בגיל 13, הקימה עמותה למען משפחות ילדים החולים במחלה.

"בעזרת העמותה התאפשר להגיע לאנשים, לעזור לאנשים ולתרום לאנשים", סיפרה וויינלנד, "לא כי אני אדם נהדר, אלא כי הצלחתי ליצור במהלך החיים שלי משהו שאני מתגאה בו".

 קלייר וויינלנד, חולת סיסטיק פיברוזיס
 

קלייר וויינלנד, חולת סיסטיק פיברוזיס (חדשות עשר)

 

בד בבד, היא מרצה ב"טד", ומנהלת ערוץ יו-טיוב, שבסרטונים שעולים בו צופים מיליוני אנשים ברחבי ארה"ב. וויינלנד מעלה לרשת החברתית תכנים במטרה לגרום לציבור שלא להירתע מחולי CF. "אנשים מפחדים לשאול מה יש לך, 'אכפת לך אם אני אשאל למה יש לך את זה?' אני חושבת לעצמי, אלוהים אדירים...", היא הסבירה בסרטון שעלה לרשת.

לאחרונה, נודע לוויינלנד שתזדקק להשתלת ריאות על מנת לשרוד. "לא קלטתי עד כמה לא ציפיתי לחיות זמן רב כל כך, מעולם לא ציפיתי שיהיה לי סיכוי", אמרה הצעירה כשבישרה לעוקביה ביו-טיוב על הניתוח הצפוי.

כעת, לאחר ששרדה 30 ניתוחים והגיעה לגיל 21, שוב נמצאת וויינלנד בסכנת חיים. זאת, לאחר שהוכנסה לתרדמת יזומה בעקבות שבץ מוחי שקיבלה לאחר הניתוח המוצלח להשתלת הריאות. ארה"ב מתפללת לשלומה, ובתוך פחות משבוע ידעו הרופאים האם תצליח לעכב את מלאך המוות פעם נוספת.