במשטרה סבורים: חקירת תיק 4000 תסתיים מיד לאחר החגים

החוקרים מאמינים כי לא נדרשות עוד פעולות חקירה רבות • מוקדם יותר נאלצה המשטרה לאשר את הדיווחים על מעורבות משפחת נתניהו בתיק, ולהצהיר כי אשת רה"מ חשודה בשוחד

תיק 4000: גורמי החקירה במשטרה סבורים כי החקירה תסתיים בתוך כחודש, מיד לאחר החגים. נציגת הפרקליטות אומנם אמרה אתמול (חמישי) בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב כי "החקירה תסתיים לכל היותר תוך 180 יום", אך דבריה נאמרו בנוגע לדיון הבא בהקפאת נכסיהם של בני הזוג אלוביץ', וכאמור אינם משקפים את הזמן שככל הנראה יידרש לשם כך.

בתוך כך, נציגי המשטרה אמרו בדיון אתמול כי ישנן ראיות לכך ש"בני הזוג נתניהו היו מודעים למשמעות הכלכלית של מעשיהם״. זאת, בהתייחס לפעולות שקשורות למיזוג "בזק" ו"יס", שעל פי החשד נעשו בתמורה לסיקור אוהד באתר "וואלה". הדברים נאמרו בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב, שעסק בהקפאת נכסיהם של בני הזוג אלוביץ'.

 
 
 
 משפחת נתניהו
 

משפחת נתניהו (עמוד הפייסבוק הרשמי של בנימין נתניהו)

 

עוד הבהירו נציגי המשטרה כי אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בלקיחת שוחד במסגרת תיק 4000. יש לציין כי החשד נגד שרה נתניהו, כמו גם החשדות נגד בנה יאיר, אינו חדש והיא אף נחקרה בעבר בחשד למעשים אלו. עם זאת, זו הפעם הראשונה שהמשטרה מצהירה זאת בבית המשפט.

פרקליטיה של אשת ראש הממשלה מסרו בתגובה כי "מה חדש ב'חשד' האבסורדי הזה? אז המשטרה אמרה. לא היו דברים מעולם".

כזכור, לפני כשבועיים נחקר ראש הממשלה בפעם ה-11 ועומת עם עדות שהעניק השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן. בעדותו לפני כחודש ברשות לניירות ערך, ארדן דיבר על הרפורמות בשוק הסיטונאי, אלה שנועדו להיטיב עם המתחרות של בזק. לאחר שאבי ברגר, מנכ"ל משרד התקשורת הקודם, פוטר, השתנתה גם עמדת המדינה בעתירות שעמדו בפני בג"ץ בנושא. 

במקביל לחקירת נתניהו, נחקר גם שאול אלוביץ', בעלי "וואלה" ובזק. המשטרה סבורה שנתניהו פיטר את ברגר על מנת להיטיב עם אלוביץ' ולבקשתו. נתניהו הכחיש את הטענה הזו וטען שאם ברגר פוטר בסופו של דבר, הרי שזה קרה בגלל שמדובר במשרת אמון. ההערכה היא שכתב אישום בכפוף לשימוע יוגש בתוך חצי שנה לכל המוקדם.

הפרקליטות סבורה שיש להאשים את נתניהו בשוחד ובכך היא מיישרת קו עם עמדת המשטרה. עם זאת, למשטרה ולפרקליטות אין "אקדח מעשן" בתצורת עד או הקלטה שיצביע על הקשר בין הסיקור האוהד ב"וואלה" וההטבות לבזק לכאורה. כמו כן, המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגד שאול אלוביץ' ורעייתו איריס בגין מתן שוחד.