הפעוט האינדונזי שמעשן כ-40 סיגריות ביום, חדשות עשר

באמצעות חלב ועוגיות: בן השנתיים שתועד מעשן עובר גמילה

תמונות הפעוט האינדונזי שצורך כ-40 סיגריות ביום נפוצו ברחבי העולם, וכעת הוחלט לשים סוף להרגל המסוכן. אביו: "לא יכול לסרב לו - הוא אוהב לעשן כשהוא שותה קפה"

רבים הזדעזעו במהלך החודש האחרון מתמונותיו של הפעוט האינדונזי בן השנתיים שהתמכר לעישון סיגריות. כעת, הוחלט להעבירו למוסד גמילה, שם משתמשים בחלב ועוגיות כתחליף לעישון, במטרה לפתור אותו מההרגל המסוכן.

לפני כשבועיים נפוצו ברחבי העולם תמונותיו של רפי הקטן, פעוט אינדונזי בן שנתיים, שלטענת אימו מעשן כ-40 סיגריות בכל יום. הוא החל לעשן בהשפעת ילדים גדולים יותר, שלימדו אותו כיצד לאסוף בדלים מהרצפה, בהמשך החל גם לבקש סיגריות מהעוברים והשבים בשוק בו נמצאת החנות שבבעלות אמו, ולבסוף גם הוריו נענו לדרישותיו והחלו לקנות אותן עבורו. אמו אמרה לפני כשבועיים: "אם לא אתן לו סיגריה ההתנהגות שלו תהפוך מוזרה", ואביו, שמעשן בעצמו, הוסיף: "אני לא יכול לסרב לו כשהוא מבקש סיגריה – הוא אוהב לעשן כשהוא שותה קפה".

 הפעוט האינדונזי שמעשן כ-40 סיגריות ביום
 

הפעוט האינדונזי שמעשן כ-40 סיגריות ביום (חדשות עשר )

 
 
 
 

כאמור, המעשן הזעיר הועבר לאחרונה למכון גמילה, אך אמו סיפרה כי למרות המאמצים הוא מוסיף לגנוב ולבקש סיגריות ממבוגרים כשהיא לא שמה לב. אוכלוסיית אינדונזיה נחשבת לאחת המעשנות ביותר בעולם, וניכר שחוסר המודעות של המבוגרים בה, מהווה גורם משמעותי בהפיכת תופעת הילדים המעשנים למכת מדינה של ממש.

בשנת 2010 התפרסם פעוט אינדונזי בן כשנתיים שעישן כשתי קופסאות סיגריות בכל יום, מאז הספיק הילד הצעיר להיגמל מעישון, להתמכר לאכילת שוקולד וכתוצאה מכך לסבול מהשמנת יתר חריגה. בהמשך הוא הצליח גם להיגמל מהשוקולד ולשוב למשקל תקין. במרוצת השנים צולמו ילדים מעשנים רבים ברחבי המדינה, ובתיעודים השונים בולט במיוחד חוסר המודעות של המבוגרים במדינה האסיאתית לנזק שנגרם לילדיהם. "הילד מעשן כי הטעם של הסיגריות טוב – כמו לחם עם שוקולד", אמר סבו של ילד בן שבע שמעשן חבילת סיגריות שלמה בכל יום, ואף מתמחה בהפרחת טבעות עשן באוויר. "אני יודעת שהעישון קטלני, אך אם הוא לא מעשן הוא נחלש ומתחיל לבכות", אמרה אמו של אותו ילד לכתב של רשת "ABC".