אחד החשודים בתקיפה בחוף בקריית חיים, חדשות עשר

תקיפת הצעירים הערבים: "מיוחסת לחשודים עוד תקרית באותו הערב"

המשטרה מסרה בדיון בו הוארך מעצרו של החשוד השלישי בחמישה ימים, כי המעורבים תקפו אחרים על רקע מגזרי. סניגורו של החשוד: "מרשי היה במקום אך לא השתתף בתקרית"

בית משפט השלום בקריות האריך היום (חמישי) בחמישה ימים את מעצרו של החשוד השלישי בתקיפה של שלושת הצעירים הערבים בחוף הים בקריית חיים. השופטת אמרה בדיון כי החשד נגדו התחזק וכי לחשודים מיוחסת תקיפה נוספת נגד קורבנות אחרים באותו הערב, גם היא על רקע מגזרי.

סניגורו של החשוד אמר בדיון: "הלקוח שלי היה במקום וטוען שהוא לא מעורב בתקיפה". נציג המשטרה טען כי "יש עדויות שמעידות שהמותקפים הותקפו על רקע מגזרי. יש חשודים נוספים שזהותם ידועה ונעשים מאמצים לאיתורם על ידי המשטרה".

 מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית ים
 

מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועאד' איוב, שהותקפו בחוף בקריית ים (משפחת המותקפים )

 
 
 
 

שלושת הצעירים משפרעם שהותקפו בחוף הים בסוף השבוע זיהו ביום שלישי את החשוד השלישי במעורבות במקרה, במסדר תמונות שנערך בתחנת משטרת זבולון. עם זאת, יאיר אלאלוף, שסייע למותקפים בזירה, לא זיהה אותו במסדר. מוקדם יותר בית משפט השלום בקריות האריך ביומיים את מעצר החשוד, תושב קריית ים בן 21, שהכחיש מעורבות בתקיפה אך הודה כי נכח במקום

עו"ד אבי עמר, שמייצג את החשוד, אמר לחדשות עשר: "השוני בין החשוד שאני מייצג לחשודים הקודמים הוא שוני מהותי: שני החשודים נעצרו ורק לאחר מכן בוצעו פעולות חקירה. לגבי החשוד שאני מייצג, המשטרה אספה מידעים מודיעניים לגבי הימצאות הלקוח שלי... ורק לאחר מכן ביצעה את המעצר. הלקוח שלי הודה שבזמן האירוע היה בחוף הים וזה הקשר היחידי שלו לאירוע כי הוא לא ביצע שום תקיפה. על בסיס מקום ההימצאות שלו ועל בסיס הדברים שהוא אמר, מעצרו הוארך ביומיים נוספים. המשטרה טענה שיש 21 פעולות חקירה נוספות שיש לבצע ושהחברים של הלקוח נמצאו בזירה. לדבריה,קיים חשש שישבש הליכי חקירה אם ישוחרר".

בתוך כך, מוחמד יוספין, מועתסים איוב ומועד איוב נחשפו לראשונה בפניהם ביום שני באירוע תמיכה וסולידריות שהתקיים ביישוב. "החלטנו לחשוף את הפנים שלנו, כי עד לרגע זה היינו פצועים ועייפים. אחרי שקיבלנו את התמיכה מכל האנשים - יהודים, ערבים, חברי כנסת - קיבלנו ביטחון והחלטנו לחשוף את הפנים שלנו. כי אנחנו לא פושעים, אנחנו הקורבנות. קוראים למשטרת ישראל ומערכת המשפט לחקור את הנושא. התמיכה שקיבלנו נותנת לנו תקווה לעתיד שבו לא יהיו מקרים כאלה", אמרו השלושה לחדשות עשר. "הערב הזה חימם לנו את הלב והראה שכולנו בני אדם ולא צריך להתייחס ללאום או לגזע או לדת. השינוי מתחיל לאט לאט ונקווה לימים יותר טובים", הוסיפו

 אירוע "תג מאיר" בשפרעם
 

אירוע "תג מאיר" בשפרעם ( חדשות עשר)

 

ח"כ איל בן ראובן (המחנ"צ), יו''ר השדולה לקיום חיים משותפים, נשא דברים באירוע ואמר: "באתי להביע את הכאב האישי שלי, ואת כאבה של החברה הישראלית, שאני, ואתם כחלק ממנה, על ביטויי אלימות שחובתנו לטפל בהם במלוא חומרת הדין, ולהסיר אותם מסדר היום שלנו. אלימות, בעלת צביון גזעני של פגיעה באדם בשל שיוכו לקבוצה מסויימת; דתית, מינית או אחרת היא בלתי נסבלת. אני קורא מכאן לחבריי בכנסת ובממשלה: גנו את האלימות הזו. גנו אלימות באשר היא. הזהרו בדבריכם כאשר אתם עוסקים במיעוט, כי דמוקרטיה לפני הכל באה לשרת ולהגן על המיעוטים. אנחנו כאן הערב ביחד, ערבים ויהודים, נלחמים על דמותה של החברה הישראלית, על שוויון מלא לכל אזרחי מדינת ישראל. זוהי מדינה של רוב יהודי, וכשכזו היא חייבת לכבד ולקדם את המיעוט שבתוכה. לא ניתן לאלימות לנצח. שום אלימות שהיא".

ביום שבת פגשו שלושת המותקפים את אלאלוף שהציל אותם והודו לו: "אף אחד לא התערב, בלעדייך לא היו נשארים בחיים". עוד הוסיפו כי הם "מקווים שיהיו עוד אנשים כמו יאיר" וכי "הם זוכרים את כל התרחשות האירוע". אלאלוף אמר כי השיוך הלאומי לא רלוונטי למעשיו: "לא משנה לי אם מדובר בערבים או ביהודים - הייתי עוזר לכל אדם". בתגובה השיבו השלושה כי "יש לך בית חם בשפרעם. אתה מוזמן תמיד ובימים הקרובים תקבל הזמנה רשמית".