אתר חפירה למציאת קפסולת זמן - ארכיון, רויטרס

אחרי 30 שנה: חזרו למקום שבו קברו קפסולת זמן - ולא מצאו אותה

בשנת 1988 החביאה קבוצה של שבעה תלמידים קופסה בסמוך לבית ספרם שבמישיגן, אך כשרצו לפתוח אותה ולסגור מעגל - המשימה נכשלה. "אנחנו מנסים להיזכר מה היה בתוכה"

במשך 30 שנה הם דמיינו את הרגע שבו יחזרו לבית הספר שלהם ויגלו את קפסולת הזמן שקברו באדמה. בתחילת השבוע שבעה אנשים, בני אותה כיתה, שבו למישיגן כדי להשלים את המשימה, אך למרבה האכזבה הם לא מצאו את מבוקשם.

לשבעת האנשים שהגיעו לחטיבת הביניים קולומה שבדרום-מערב מישיגן הצטרפו גם שתי מורות. "אני זוכרת שבשנת 1988 הכנסתי לשם קלטת של מייקל ג'קסון ותוכניות להקמת מדינה בדיונית", נזכרה טרייסי גילמר, אחת הנשים שהגיעו למקום. עוד הוסיפה כי "אני זוכרת שכתבתי חוקה למדינה ותפרתי דגל שנמצא בתוך קפסולת הזמן".

סנדי סנדרס, אחת המורות שהשתתפה במלאכת החפירה, התייחסה לכך שהם לא מצאו את הקפסולה: "יכול להיות שתלמידים מרדנים חפרו במקום שבו הם קברו את הקפסולה והוציאו אותה משם". עוד הוסיפה: "אנחנו באפלה מוחלטת ומנסים להיזכר מה היה בתוכה ואיפה החבאנו אותה".

דייב אלרס, סגן מנהל בית ספר, אמר כי "יכול להיות שהקופסה נחשפה לפני כמה שנים, כשבוצעו עבודות מאחורי בית הספר לאחר שהייתה הצפה". עם זאת, אמר כי "לא צריך להתייאש ויכול להיות שהם ימצאו אותה לאחר שיתחילו להשתמש בגלאי מתכות".