מנכ"ל קבוצת פוקס, הראל ויזל, חדשות עשר

עדות נוספת נגד מנכ"ל פוקס: התנפל על אישה מאחור, היא נאבקה בו

רעיית איש מקצוע בכיר שעבד עבור ויזל סיפרה לבעלה כי לפני יותר מ-15 שנה היא נאלצה להיאבק בוויזל ולחבוט בו כדי לצאת מלשכתו. הבעל התעמת עמו, ויזל התנצל והמקרה הושתק

פרשת ההטרדות המיניות ב"פוקס": לפני יותר מ-15 שנים, איש מקצוע בכיר שעבד עבור מנכ"ל פוקס, הראל ויזל, הגיע נסער לעימות קשה עימו. הבכיר שמע מרעייתו כי ויזל תקף אותה בעת שניסתה לצאת ממשרדו. לטענתה, היא הייתה במשרדו של ויזל בסיטואציה מקצועית. כשעמדה לצאת, הוא התנפל עליה מאחור - כך סיפרה לבעלה.

האישה, לטענתה, נאלצה להיאבק בוויזל פיזית, חבטה בראשו והצליחה לצאת מלשכתו. הבכיר התעמת קשות עם ויזל. מנכ"ל "פוקס" התנצל, הבטיח שזו טעות חד פעמית ובסופו של דבר, המקרה הושתק.

 
 
 
 הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס
 

הראל ויזל, מנכ"ל קבוצת פוקס (חדשות עשר)

 

זו העדות הרביעית שמתפרסמת בחדשות עשר אודות הצעות מגונות והטרדות מיניות של ויזל כלפי נשים.

מנכ"ל פוקס הראל ויזל מסר בתגובה כי "המקרים המתוארים על ידכם מסולפים מן היסוד. ערוץ עשר ממשיך למחזר חומרים ולאור זאת אין בכוונתי להמשיך ולספק חדשות לבקרים תגובות לחומרים ממוחזרים וליטול חלק בקמפיין זה".

מקבוצת פוקס נמסר: "בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת של החברה החליטה בתחילת השבוע לפתוח בהליך בדיקה יסודית ועל מינוי בודקת חיצונית כבר במהלך הימים הקרובים לבדיקת הטענות. אנו חוזרים ומדגישים כי הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה".

פוקס
 

פוקס (חדשות עשר)

 

מוקדם יותר אתמול, הודיעה חברת ״פוקס״ על מינוי בודקת חיצונית לבחינת הטענות נגד ויזל על הטרדה מינית. זאת בעקבות תחקיר "המקור" שבו נחשפו עדויות של נשים הטוענות כי הציע להן הצעות מגונות. לחדשות עשר נודע כי הבודקת תהיה השופטת בדימוס אורנית אגסי. בתום המסחר בבורסה היום, צנחה מניית "פוקס" ב-8.5% שהם כ-90 מיליון שקלים.

במקביל, יו"ר מרצ תמר זנדברג וח"כ מיכל רוזין פנו אתמול ליו"ר הרשות לניירות ערך, ענת גואטה, בדרישה כי תפעל לטיפול ראוי של דריקטוריון החברה בפרשה. "על הדריקטוריון להתכנס בדחיפות, לספק תשובות לשאלות שעולות מתוך העדויות שפורסמו ולהשעות את הראל ויזל עד שיתבררו הדברים", כתבו חברות הכנסת במכתב שהועבר לגואטה.

ביום שלישי, פורסמה בחדשות עשר עדות של עובדת לשעבר בסביבתו של ויזל. ד', שעבדה בסביבתו של ויזל, סיפרה כי "כל מה שקרה היה בשבילי ממש בושה, טראומה גדולה". לדבריה, "פעם אחת אני זוכרת שיצאתי מהשירותים והוא פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט".

"פעם אחרת אני יוצאת מאוחר בלילה לאוטו ושוב הוא מגיח, מנשק אותי", הוסיפה. "שוב לא הגבתי. אהבתי את העבודה והייתי צריכה את הכסף". לדברי ד', "פעם נוספת, הייתי איתו בחו"ל. אנחנו יוצאים מאיזה מקום ואז הוא פתאום לוקח לי את היד ומכניס אותה לתוך המכנסיים שלו. זה היה מפחיד. קפאתי".

היא הבהירה כי "ניסיתי אחרי זה לא להיות לידו. הייתי ממציאה תירוצים כדי שלא להיקלע לסביבה שלו". ד' עוד סיפרה: "הייתה, למשל, פעם שהוא קרא לי למשרד שלו מוקדם בבוקר. פתאום הוא אומר לי, 'את רוצה למצוץ לי?'. זה היה כשאנחנו שותים קפה ואין שם אף אחד. זה היה הלם. לא הגבתי. איכשהו הצלחתי לצאת".