תמונות מכלי תקשורת פלסטינים בהן נראה אבו מאזן הולך בבית החולים ברמאללה, חדשות עשר

מתקשה לזכור ועובד רק שעתיים ביום: "מצבו של אבו מאזן מידרדר"

מקורות פלסטיניים דיווחו כי יו"ר הרשות לא מזהה את מכריו הוותיקים, סובל מקושי בהתמצאות וצמצם בצורה משמעותית את היקף עבודתו. ההיערכות ליום שאחרי עבאס כבר החלה

מקורות פלסטינים דיווחו בימים האחרונים על הידרדרות משמעותית במצבו הבריאותי של אבו מאזן. מהדיווחים עולה כי יו"ר הרשות סובל כבר כמה חודשים מבעיות בזיכרון ולא מצליח לזכור באופן עקבי פנים ושמות - גם של מכריו הוותיקים, כמו גם אירועים. 

בנוסף, כך דווח, סובל אבו מאזן מקושי בהתמצאות ומחולשה כללית. מקורות בסביבתו מסרו כי הוא מגיע למשרדו לשעתיים בלבד בכל יום, וכי הוא צמצם את היקף עבודתו באופן משמעותי. 

ברשות הפלסטינית מתחילים להיערך ללכתו של יו"ר הרשות, והמאבק על הירושה תופס תאוצה אף הוא. ניתן לראות בין היתר תהליך התחמשות לקראת היום שבו ילך אבו מאזן לעולמו - בעיקר לנוכח העובדה שהוא לא הסמיך עד כה מחליף לתפקידו.  

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה
 

תמונה שפורסמה בכלי תקשורת פלסטיניים: אבו מאזן קורא עיתון בביה"ח ברמאללה (חדשות עשר)

 

לפני כשלושה חודשים אושפז יו"ר הרשות הפלסטינית בבית החולים ברמאללה, מספר ימים לאחר שנותח באוזנו. בזמן אשפוזו נשמעו קולות ודיווחים שונים בנוגע למצבו הבריאותי: בסביבתו הדגישו כי מדובר בבדיקות שגרתיות, אך מקורות פלסטיניים מסרו כי למרות ההודעה המרגיעה, אבו מאזן נצפה מתקשה ללכת מלשכתו לרכב וביקר במחלקה הקרדיולוגית, אליה הגיע עם חום וקשיי נשימה. דיפלומטים מערביים מסרו אז מצדם כי "אבו מאזן סובל מדלקת ריאות חריפה, חום גבוה וקשיי נשימה. מצבו מאוד לא טוב".

כעבור תשעה ימים שוחרר אבו מאזן מבית החולים. בצאתו אמר: "תודה רבה לאללה שיצאתי בבריאות טובה - אשוב לעבודתי מחר". יו"ר הרשות נראה בתמונות כשהוא צועד על שתי רגליו, לבוש בחליפה ומלווה בשני בניו – טארק ויאסר.