בויטימלו דלאמיני, חדשות עשר

דרא"פ: קראה לנערה להתרחק מחברה לשעבר - ושרפה אותה למוות

סינתיה בת ה-24 נשלחה ל-18 שנות מאסר לאחר שרצחה את מי שחשבה לחברתו החדשה של בן זוגה לשעבר. חברתה שרון נשלחה ל-14 שנות מאסר בגין סיוע למעשה. "התעללו ללא רחמים"

עונש מאסר נגזר שלשום (שני) על סינתיה מוסופי בת ה-24 ועל שרון גוגו תוואלה בת ה-25 שהורשעו ברצח הנערה בויטימלו דלאמיני בעיר לטלהאביל שבדרום אפריקה. המניע לרצח המבעית, שאירע לפני שלוש שנים, היה הקשר בין הנרצחת לבן זוגה לשעבר של מוסופי. על פי פסק הדין, שניתן בבית המשפט העליון בפרטוריה, עתידה מוסופי לרצות 18 שנות מאסר, ותוואלה – 14 שנים בלבד.

ביוני 2015 חטפו שתי הנשים את דלאמיני מחצר בית הספר "אלטרה", במטרה לעמת אותה עם החשד שלפיו ניהלה מערכת יחסים עם בן זוגה לשעבר של מוסופי. השתיים לקחו אותה לאזור נטוש ושם טבלו אותה בבנזין והציתו אותה למוות, בעוד שזו התחננה נואשות על חייה ואף הבטיחה לנתק כל קשר עם בן הזוג לשעבר.

בסרטון וידיאו שהוצג בבית המשפט נראה תיעוד של המוות המייסר, ובו ניתן להבחין בבירור בזעקותיה של דלאמיני ובאכזריותן של שתי הנשים ששרפו אותה בעודה בחיים. השופט טשפיחווה מאומלה טען כי הסרטון מראה בבירור שדלאמיני הייתה חסרת אונים בעוד התוקפות המשיכו להתעלל בה, פיזית ומנטלית, ללא רחמים.

עוד הוסיף השופט כי התמונות שצולמו בזירת הפשע הן "טראומטיות", והדגיש כי ייתכן ששתי הנשים היו אף ממשיכות בעינויים, אלמלא נזקקה מוסופי לטיפול רפואי בכוויות שמהן סבלה עקב ההצתה.

מאומלה ציין כי בתחילת המשפט, נראה היה ששתי הנאשמות לא מבינות את חומרת מעשיהן, והציגו חזות רגועה למדי. רק לאחר הרשעתן, הביעו השתיים חרטה על המעשים. עוד הוסיף השופט כי מאחר ששתי הנשים היו צעירות בעת ביצוע המעשה, עדיין יש ביכולתן להשתקם, ועל כן החליט שלא להרחיקן מהחברה לצמיתות.