"המקור": שנה עם זאב דגני, המנהל שמכניס פוליטיקה לביה"ס

מנהל הגימנסיה העברית "הרצליה" מעורר המחלוקת, מזמין את "שוברים שתיקה" לתוך הכיתות, מתנגד להוצאת משלחות לפולין ומעודד שיח פוליטי בקרב תלמידיו

ד"ר זאב דגני, מנהל הגימנסיה העברית "הרצליה" בתל אביב, מזמין את "שוברים שתיקה" לתוך הכיתות, מתנגד להוצאת משלחות תלמידים לפולין ומעודד שיח פוליטי בקרב תלמידיו, שבין היתר מקיימים הפגנות נגד גירוש המסתננים מאפריקה.

דגני שוחח עם תלמידה מאוד מפורסמת שלו, שרת המשפטים איילת שקד שביקרה בבית הספר. קשה לחשוב על שני אנשים שדעותיהם יותר שונות וכשהשניים נמצאים אחת מול השנייה, זה הופך למעניין מאוד.

 זאב דגני ואיילת שקד
 

זאב דגני ואיילת שקד ( חדשות עשר)

 


 

"צריך להביא דעות שונות, לא רק שאתה תנקוט עמדה. אם אתה מחליט לנקוט עמדה, אז תציג גם דעה שונה", אמרה השרה שקד במפגש עם דגני והוסיפה כי למרות הבדלי ההשקפות בינם "לא תשמעו אותי אומרת פעם אחת שצריך לפטר אותו. זאת לעומת הצד השני, ששם יש מי שאומר שצריך לפטר מחנך כזה או אחר בישיבה כזו או אחרת, למרות ששני הקצוות מתוקצבים".

ד"ר אדוה זלצר, מורה בגימנסיה העברית "הרצליה": כאשת חינוך אני רואה כחובתי לשלב בין מטרות המנוסחות היטב בחוק החינוך הממלכתי: ללמד את תולדות ארץ ישראל, לחזק את כוח השיפוט והביקורת בקרב התלמידים, לטפח בהם סקרנות אינטלקטואלית ומחשבה עצמאית ולפתח יחס של כבוד לתרבותו ולהשקפותיו של הזולת. זו מלאכה מרתקת ומורכבת במיוחד בימים אלה ואם הכוונה לרפות את ידיי, הרי שההקלטה הנסתרת רק מחזקת ומדגישה את הצורך העמוק בלימוד חשיבה עצמאית וביקורתית, איתנה ונטולת פחד".