שי סימון, שדרס למוות את מיטל אהרונסון, חדשות עשר

אחרי 8 שנות מאסר: דורס מיטל אהרונסון שוחרר מהכלא

שי סימון, שפגע עם רכבו באהרונסון וגרם למותה בשנת 2008, סיים לרצות את עונש המאסר, אחרי שוועדת השחרורים קבעה לפני כחודש לקצר את עונשו בשליש

שי סימון, שדרס למוות את מיטל אהרונסון, לפני כעשור שוחרר היום (רביעי) מהכלא, שמונה שנים אחרי שהורשע. כפי שפורסם בחדשות עשר, ועדת השחרורים החליטה לפני כחודש לקצר בשליש את עונשו של סימון, המיוצג על ידי עורכת הדין סוזי ארניה. משפחה של אהרונסון, וכן חברתה מלי יזדי שנפצעה קשה בתאונה, התבטאו נגד השחרור – אך לא מסרו לוועדה התנגדות רשמית.

הפרקליטות לא התנגדה להחלטת ועדת השחרורים. אמה של מיטל, ליאורה אהרונסון, אמרה: "אנחנו נשארנו עם הכאב ואצלו נותרה האופציה לקצר את המאסר שלו ולצאת לחופשי ולהתחיל את החיים שלו מחדש".

 מיטל אהרונסון

מיטל אהרונסון (חדשות עשר )

 
 
 
 

באוקטובר 2008, סימון וחברו שלום ימיני נסעו שיכורים ברחוב אבן גבירול שבתל אביב. הם התקרבו במהירות למעבר החציה ופגעו באהרונסון וחברתה מלי יזדי, שחצו את הכביש. אהרונסון נהרגה במקום, ויזדי נפצעה קשה ונותרה על כיסא גלגלים. על ימיני נגזרו חמש שנים, ולבסוף ריצה שנתיים וחצי בלבד. על סימון נגזרו 20 שנה, ולאחר ערעור הופחת עונשו ל-14 שנים.

בבואו בפני הוועדה אמר סימון על שהתרחש לפני עשור: "אם הייתי יכול, הייתי מתחלף עם המנוחה ועם הקורבנות, הייתי עושה הכל כדי להחזיר את הגלגל לאחור. אין יום שעוברת לי תחושת הכאב והבושה, זה מלווה אותי כל הזמן". מדובר בשינוי מהותי מהגישה בה נקט בעת המשפט, כאשר טען שימיני הוא האחראי למותה של אהרונסון ולפציעתה של יזדי. ועדת השחרורים התרשמה מדבריו וציינה: "קראנו את חוות הדעת עליהן נסמכת הפרקליטות הכוללות חוות דעת פסיכולוגית וקבוצות הטיפול בהן נטל האסיר. כמו כן, שמענו את דברי האסיר בפנינו, דברי חרטה אשר נאמרו מעומק הלב, ככל שניתן להתרשם". עוד הוסיפה הוועדה, כי בחרה להתחשב במצבו הבריאותי, בתהליך החזרה בתשובה שעבר ובנסיבות אישיות נוספות. יש לציין כי הרשות לשיקום האסיר אמורה להגיש תכנית שיקום מעודכנת על פיה סימון יהיה נתון בפיקוח עד 2023, אז תסתיים תקופת הכליאה אותה היה אמור לרצות.

עו"ד סוזי עוז סיני ארניה, המייצגת את שי סימון מסרה לאחר החלטת ועדת השחרורים: "הרשות לשיקום האסיר התרשמה מתהליך השיקום הטיפולי שעבר שי סימון. ברור לכל בר דעת שהאדם שנכנס לכלא, והאדם שישתחרר ממנו בקרוב אינם אותו אדם. אנו משתתפים בכאבה של המשפחה, ושמחים ובטוחים ששי יהפוך לשגריר נגד נהיגה בשכרות כחלק מתפיסת עולמו לאור התאונה המחרידה".