כלי טייס בלתי מאויש, רויטרס

בכירי חברת המל"טים אירונאוטיקס הוזמנו לשימוע לפני כתב אישום

פרקליטות המדינה תערוך שימוע למנכ"ל החברה ולבכירים נוספים בגין עבירות על חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני וקבלת דבר בנסיבות מחמירות, תוך קשר עם לקוח מהותי בחו"ל

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה זימנה הבוקר (רביעי) לשימוע את מנכ"ל חברת המל"טים אירונאוטיקס, עמוס מתן, ושלושה בכירים נוספים לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בגין עבירות על חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני וקבלת דבר בנסיבות מחמירות, תוך קשר עם לקוח מהותי בחו"ל.

מכתבי השימוע נשלחו אל החברה, אל מנכ"ל החברה, עמוס מתן, סמנכ"ל החטיבה העסקית, מאיר ריזמוביץ', מנהל חטיבת הפיתוח של החברה באותה התקופה, חיים היבשר, מנהל השיווק של החברה, דוד גולדין, ולעובדים נוספים.

חוק הפיקוח על היצוא הביטחוני נחקק לפני כעשור, ותכליתו להגן על הקשרים המדיניים והביטחוניים של ישראל מפני הסכנות שביצוא בלתי מורשה של ידע וציוד ביטחוני.

מאירונאוטיקס, המיוצגת על ידי עוה"ד נתי שמחוני ואסף קליין נמסר: ״לאחר שקיבלנו את הודעת הפרקליטות ודבר זימונם של החברה ונושאי משרה בה לשימוע, אנו משוכנעים כי לאחר שנשטח לראשונה את עמדתנו בשימוע, תגיע הפרקליטות - לאחר בחינת הדברים כהווייתם - להחלטה מושכלת לפיה, אין מקום להעמיד את החברה או מי מנושאי המשרה בה לדין ותורה על סגירת התיק".