"ילדים לא מקבלים טיפול": עדויות מאגף הרווחה הקורס בבית שמש

העירייה מאפשרת לעומד בראש הרווחה, שלום בן דוד, להמשיך בתפקידו חרף החלטת ביהמ"ש. בינתיים עשרות עובדים התפטרו והמשכורות עשויות שלא להתקבל. "אנחנו משלמים את המחיר"

עדות של עובדת משרד הרווחה בבית שמש, מאששת את פרסום חדשות עשר, לפיו ראש אגף הרווחה בעיר, שלום בן דוד, ממשיך בתפקידו למרות החלטת בית המשפט כי יש להחליפו. זאת, לאחר שלפני כחודש בעיריית בית שמש הכחישו את הפרסום.

"הוא עדיין נמצא, הוא עדיין חתום על דברים", אמרה אפרת (שם בדוי), עובדת באגף הרווחה בעיריית בית שמש, "יש מסמך ממש מהימים האחרונים שהוא חתום עליו. לא כל כך יודעים מה קורה, אבל הוא נמצא ומסתובב ואנחנו גם יודעים שהוא חותם על דברים".

 
 
שלום בן דוד, ראש אגף הרווחה בעיריית בית שמש לשעבר

שלום בן דוד, ראש אגף הרווחה בעיריית בית שמש (חדשות עשר)

 

בתוך כך, אגף הרווחה בעיר ממשיך לקרוס. עשרות עובדות ועובדים התפטרו, ומשרד הרווחה מתכנן לעצור את תשלום המשכורות כדי ללחוץ על העירייה למנות מנהל חדש לאגף הרווחה. בשל כך, תפקוד הרווחה בעיר לוקח בחסר.

"זה פוגע המון. הפונים בעצם אינם מקבלים את השירות המקצועי והנכון שהם זכאים לקבל אותו", הסבירה אפרת, "ילדים שנמצאים בתוך סכסוכי גירושין וצריך להגיש עליהם תסקירים לבית המשפט, ולקבוע הסדרי ראייה בינם לבין ההורים שלהם, זה לא מתקיים בפועל כי אין מי שיכתוב על זה".

"זאת לא מלחמה אישית שלנו, העובדים. זאת מלחמה של משרד הרווחה קודם כול, ושל רשויות החוק במדינת ישראל. בסופו של דבר מי שהולך לשלם את המחיר זה אנחנו", מסכמת אפרת.

מחר תתקיים פגישה בנושא בין מנכ"ל משרד הרווחה למקבילו במשרד הפנים, אך בינתיים, בעירייה ממשיכים להתעלם מקריסת אגף הרווחה.

כזכור, לפני כחודשיים, הורה בית המשפט לפטר את בן דוד ולבטל את המכרז שלו כך שלא יוכל לשוב ולהיבחר לתפקיד. בעקבות זאת מינתה העירייה צוות שינהל את האגף עד שייבחר אדם כלשהו לתפקיד במכרז חדש. אולם, בן דוד עצמו מונה להיות אחד מחברי הצוות המנהל. לדברי גורמים רבים, בן דוד ממשיך לנהל את האגף באופן בלתי רשמי.