גרסת ביטן: "מעולם לא קיבלתי שוחד. הכספים – שכר טרחה כעו"ד"

חקירתו הנוספת של חבר הכנסת הגיעה לאחר ששיתף פעולה עם המשטרה וטען כי אם קיבל תשלום ממיזמים בת"א - הדבר היה עבור מילוי תפקיד משפטי. ביטן עשוי להתעמת עם עדי המדינה

חבר הכנסת דוד ביטן, שנחקר היום (שלישי) פעם נוספת במשטרה בחשד לקבלת שוחד, טען בחקירותיו הקודמות כי "מעולם לא קיבלתי כספי שוחד. לא עשיתי דברים כעובד ציבור אלא כעורך דין ואם קיבלתי כסף הוא היה בעצם שכר הטרחה שלי". זאת, בנוגע לחשד כי קידם מיזמים בתל אביב בתמורה לשוחד.

בקשר לחשדות נגדו בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, טען ביטן כי "לא קיבלתי כספים ולא הייתי אמור לקבל כספים בתפקידי בעירייה, ומי שאומר אחרת – משקר". למעשה, החקירה כבר הייתה לקראת סיום, אולם בעקבות גרסתו החדשה החליטו במשטרה לחקור אותו פעם נוספת.

ככל הנראה, החקירה היום לא הייתה האחרונה בפרשה, וביטן ייפגש עם אנשי להב 443 פעם נוספת. בהמשך, צפוי חבר הכנסת להגיע לעימות עם עדי המדינה נגדו.

 
 
 
 דוד ביטן יוצא מביתו לחקירה בלהב 433
 

דוד ביטן יוצא מביתו לחקירה בלהב 433 (ללא קרדיט)

 

כזכור, יו"ר הקואליציה לשעבר, נחקר היום במשך כשש שעות במשרדי יחידת להב 433 במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון. על פי הערכות שנמסרו לפני החקירה, ביטן התכוון לשתף פעולה עם החוקרים ולענות על שאלותיהם. 

ביטן חשוד בקבלת כספי שוחד ממקורבו משה יוסף ומהיזם דרור גלזר, כשהראיות לשוחד לכאורה מגובות בקלטות הנמצאות בידי המשטרה. בכתב האישום צפויים להיות גם סעיפים של הלבנת הון ועבירות מס נוספות. בחודש שעבר נחקר ביטן במשך שבע שעות. במהלך החקירה עומת עם אחת הדמויות בפרשה.

כזכור, לפני כארבעה חודשים פורסם כי המשטרה צפויה להעביר המלצות לידי הפרקליטות, לפיהן יש להעמיד את ביטן לדין ולהגיש נגדו כתב אישום חמור באשמת קבלת שוחד במאות אלפי שקלים.