מנכ"ל קבוצת פוקס, הראל ויזל, חדשות עשר

עדות חדשה על מנכ"ל פוקס: "הוא הכניס את היד שלי למכנסיים שלו"

לאחר פרסום הטענות על הצעות מגונות מצד הראל ויזל, עובדת לשעבר סיפרה: "הוא הגיח ונישק אותי. הייתי ממציאה תירוצים כדי לא להיות לידו". היא נמצאה דוברת אמת בפוליגרף

מנכ"ל פוקס וההטרדות המיניות: בעקבות תחקיר "המקור", עדות חדשה של עובדת לשעבר בסביבתו של הראל ויזל פורסמה הערב (שלישי). ד', שעבדה בסביבתו של ויזל, סיפרה כי "כל מה שקרה היה בשבילי ממש בושה, טראומה גדולה". לדבריה, "פעם אחת אני זוכרת שיצאתי מהשירותים והוא פתאום בא, דחף אותי לשירותים והדביק לי נשיקה. איך הגבתי? הייתי בשוק, רעדתי כולי. קיפאון מוחלט".

"פעם אחרת אני יוצאת מאוחר בלילה לאוטו ושוב הוא מגיח, מנשק אותי", הוסיפה. "שוב לא הגבתי. אהבתי את העבודה והייתי צריכה את הכסף". לדברי ד', "פעם נוספת, הייתי איתו בחו"ל. אנחנו יוצאים מאיזה מקום ואז הוא פתאום לוקח לי את היד ומכניס אותה לתוך המכנסיים שלו. זה היה מפחיד. קפאתי".

 
 
 

היא הבהירה כי "ניסיתי אחרי זה לא להיות לידו. הייתי ממציאה תירוצים כדי שלא להיקלע לסביבה שלו". ד' עוד סיפרה: "הייתה, למשל, פעם שהוא קרא לי למשרד שלו מוקדם בבוקר. פתאום הוא אומר לי, 'את רוצה למצוץ לי?'. זה היה כשאנחנו שותים קפה ואין שם אף אחד. זה היה הלם. לא הגבתי. איכשהו הצלחתי לצאת".


ד' הסכימה להיבדק בפוליגרף. הבודק קובי רבין שאל אותה אם לפני מספר שנים הראל ויזל שאל אותה במשרדו, "בא לך למצוץ לי?"; אם לפני מספר שנים בחו"ל הראל ויזל לקח את ידה והכניס אותה למכנסיו לאבר מינו, ואם הראל ויזל במספר הזדמנויות נישק אותה והכניס את לשונו לפיה. ד' ענתה לכל השאלות בחיוב. רבין קבע כי היא דוברת אמת בכל השאלות.


אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע, מסרה בתגובה: "העדות הנוספת שפורסמה היום מעלה דאגה קשה כי ייתכן וישנן עובדות נוספות שסבלו מהטרדות ומעשים מגונים מצד ויזל. על דירקטוריון החברה לדרוש חקירה מיידית על ידי גורם בלתי תלוי בחברה ולהשעות את מנכ"ל החברה עד לתום הבירור. לא יעלה על הדעת כי מנכ"ל ובעלים של חברה ינהג בעובדות כאילו היו חפץ וסחורה, וימשך לכהן בתפקידו ללא הפרעה".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) הוסיפה כי "עוד ועוד עדויות מצטברות וחברת פוקס מתנהלת על מי מנוחות כאילו הדבר לא נוגע לה. הדירקטוריון של חברת פוקס חייב להבהיר לעובדות ולקונות שלו האם הוא מתייחס אליהן כמו אל חפצים לסיפוק מיני או להגיד בבירור: לא נסבול פגיעה מינית, אנחנו מאמינים לעובדות שלנו ומשעים את המנכ"ל מתפקידו".

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, מסרה כי "רצף העדויות האלו מצד נשים אמיצות שעבדו תחתיו והעזו לומר את האמת בזו אחר זו חייב לקבל מענה מצד חברי הדירקטוריון של פוקס. שבוע חלף והדירקטוריון עוד לא מצא את הזמן להשעות את ויזל - בעלים שמצטייר כמטרידן סדרתי". לדבריה, "אף אישה לא צריכה לחוש מאוימת במקום העבודה שלה, ואף עובדת בפוקס לא צריכה להגיע מחר לעבודה ולדעת שהאדם שעדיין מתווה את המדיניות בחברה - חשוד באלימות מינית ובניצול ביריוני של נשים שכפופות לו".

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) הוסיף: "התלונות כפי שעלו בכתבה הן תלונות חמורות. אני סבור שהוא חייב לאלתר להשעות את עצמו ואם לא יעשה זאת אז חובת הדירקטוריון לעשות זאת וכמובן המשטרה חייבת לבדוק את התלונות. כאב לארבע בנות מקרים כאלו מדירים שינה מעיניי".מהראל ויזל נמסר בתגובה: "המקרים המתוארים על ידכם מסולפים מן היסוד.  ערוץ עשר ממשיך למחזר חומרים. ולאור זאת, אין בכוונתי להמשיך ולספק חדשות לבקרים תגובות לחומרים ממוחזרים וליטול חלק בקמפיין זה".

מרשת פוקס נמסר בתגובה: "בשל חשיבות הנושא ועדת הביקורת של החברה החליטה בתחילת השבוע לפתוח בהליך בדיקה יסודית ועל מינוי בודקת חיצונית כבר במהלך הימים הקרובים לבדיקת הטענות. אנו חוזרים ומדגישים כי הקבוצה פועלת בהתאם להוראות הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלה ובכללם קיומם של ממונה על מניעת הטרדה מינית בחברה וכן 'מלשינון' המאפשר פניות ותלונות אנונימיות לכל אחד מעובדות ועובדי החברה".