"כאילו יכולת התנועה שלה הוסרה בניתוח": תרזה מיי רוקדת • צפו

ראשת ממשלת בריטניה הגיעה לביקור בדרום אפריקה, הפגינה כישורי ריקוד מפוקפקים בבית ספר מקומי, ועוררה תגובות רבות ברשתות החברתיות. "נראה שהיא הולכת ליפול ממטאטא"

ראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, הגיעה היום (שלישי) לביקור בדרום אפריקה. במהלך סיור בבית ספר בעיר קייפטאון, צולמה מיי כאשר היא מגיעה לרחבה שבה רקדו תלמידים רבים לצלילי מוזיקה מקפיצה, והחלה רוקדת עם הילדים.

תיעוד האירוע, שהופץ ברשתות החברתיות וזכה במהרה לעשרות אלפי שיתופים, עורר תגובות רבות. חלק מהגולשים פרגנו לראשת הממשלה על רוח הנעורים שהפגינה, ואחרים חשבו שהיא שמה עצמה ללעג, וראו בהפצת הסרטון הזדמנות טובה לגחך על חשבון מיי.

 ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בביקור בקייפטאון
 

ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בביקור בקייפטאון (רויטרס)

 

"תרזה מיי רוקדת כאילו הסירו את יכולת התנועה שלה בניתוח", כתב אחד הגולשים, ואחר הוסיף כי "נראה שהיא הולכת ליפול ממטאטא". נוסף על כך, החלה תחרות ממים קדחתנית, שבה הפגינו הגולשים יצירתיות רבה.

אולם, היו כמה שדווקא אהבו את מפגן האנושיות של המנהיגה. "גם אם אראה אותה מבצעת את הריקוד הכי גרוע בעולם, ברגע שזה קורה אני נהיה מעריץ שלה", כתב אחד המגיבים. "אני כאן בשביל כל הריקודים של מיי, לא ייאמן", הוסיפה אחרת.

מיי נמצאת בביקורה הרשמי הראשון באפריקה, ובמהלכו היא תגיע גם לניגריה וקניה. ראשת הממשלה הבריטית עורכת מסע שמטרתו לטפח קשרי מסחר. זאת, ברקע הברקזיט הקרב. ממשלת בריטניה רואה במדינות אפריקה אפיק השקעה מרכזי לאחר ההינתקות הצפויה מהאיחוד האירופי.

בנאום שנשאה בקייפטון, הכריזה ראשת ממשלת בריטניה כי היא ברצונה לגרום לכך שמדינתה תהיה המעצמה שמשקיעה את הכסף הרב ביותר באפריקה. לדברי מיי, ממשלתה תעודד חברות בריטיות להשקיע ביבשת.