משתתפים מוסלמים במצעד הגאווה בלונדון, getty images

בית המשפט במלזיה גזר עונש מלקות על נשים לסביות - ועורר מחאה

שתי נשים הורשעו בקיום יחסים חד-מיניים, ונגזרו עליהן 6 מכות במקל. לאחר שארגוני זכויות גינו בחריפות את העונש, בית הדין דחה את יישומו - אך הבהיר שמדובר בעיכוב בלבד

שתי נשים הורשעו במלזיה בגין קיום יחסי מין לסביים, האסורים לפי החוק האסלאמי. העונש שגזר עליהן בית המשפט כלל, בין היתר, שש מלקות באמצעות מקל שהיו צפויות להתבצע היום (שלישי).

העונש החמור גרר מחאה מצדם של פעילי זכויות אדם, שטענו כי העונש המדובר הוא בגדר עינוי. ברקע ההתנגדות, דחה בית המשפט השרעי העליון את ביצוע גזר הדין ל-3 בספטמבר. זאת, מבלי להזכיר את המחאה, ובטענה כי מדובר בעיכוב הנובע מ"אילוצים טכניים". ניסיונות להשיג תגובה רשמית מבית המשפט לא צלחו.

הקהילה הלהט"בית במלזיה נרדפת באופן מתמשך, לאור היותה מדינה מוסלמית שבה מעשי סדום אסורים בחוק ונתפסים כאיום על הערכים המסורתיים. קבוצות פעילים למען זכויות אדם טוענות כי בחודשים האחרונים ניכרת מגמת עלייה באי הסובלנות כלפי קהילת הלהט"ב במדינה.

לפני כשבועיים, אישה טרנסג'נדרית הותקפה על ידי קבוצת מוסלמים בעיר סרמבן שבדרום לקואלה למפור. מוקדם יותר החודש, הרשויות הסירו דיוקנאות של שתי פעילות בקהילה מתערוכת צילומים, בטענה כי הן מעודדות פעילויות להט"ביות.