ההאקר מאשקלון, חדשות עשר

"סכנת חיים": "ההאקר מאשקלון" שובת רעב במחאה על תנאי מאסרו

ההאקר, השוהה בכלא זה שנה וחצי, הודיע השבוע כי יוסיף לשבות עד שיועבר למוסד שיקומי. לדברי אביו, בנו מוחזק בתנאים "בלתי אנושיים", הפוגעים בבריאותו הנפשית

"ההאקר מאשקלון", שאיים על מוסדות יהודיים בארצות הברית והורשע ביוני האחרון, פתח השבוע בשביתת רעב בכלא מגן (איילון) שבו הוא מרצה את מאסרו, במחאה על התנאים שבהם הוא מוחזק. היום (שני) הוא היום השישי לשביתה.

לפי הודעת אביו של ההאקר, בנו מבקש למחות על תנאי כליאה "בלתי אנושיים", הכוללים לדבריו אלימות, קשירות והגבלות בלתי מידתיות שמפעיל עליו שב"ס. לטענת האב, מצבו הנפשי של ההאקר, הסובל מאוטיזם, החמיר כתוצאה מהתנאים הקשים במקום. עוד הוסיף האב כי החזקתו של בנו בכלא נעשית בניגוד לחוות דעתם של רוב המומחים הרפואיים, שקבעו כי מקומו במוסד שיקומי, והשהייה בכלא מסכנת את חייו.

האב ציין כי בתגובה לשביתת הרעב גורמים בשב"ס מאיימים שיבודדו את בנו באגף נפרד וימנעו ממנו גישה לטלפונים. ההאקר, מנגד, הכריז כי ימשיך בשביתה עד להעברתו למוסד שיקומי. "בושה שמדינת ישראל מחזיקה אדם במצבו יותר מ-522 ימים בכלא", סיכם האב.

 ההאקר מאשקלון
 

ההאקר מאשקלון (חדשות עשר)

 


הפרקליטות הגישה בשנה שעברה כתב אישום נגד ההאקר, ששמו אסור בפרסום, בגין איומים על מרכזים יהודיים בארצות הברית, בסחיטת חבר סנאט אמריקני מהמפלגה הרפובליקנית ובהטרדה של בכיר במשרד ההגנה האמריקני. באישומים נוספים יוחסו לו עבירות תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע ופרסום והחזקת חומרי תועבה פדופיליים.

לפני כחודשיים הורשע ההאקר בסחיטה באיומים, מסירת הודעות שווא, הפרעה חמורה לציבור וגרימת נזקים כלכליים. השופט צבי גורפינקל מסר כי המורשע הבין שמעשיו היו פסולים, זאת למרות טענות הפסיכולוגים מטעם ההגנה כי הוא אוטיסט ואינו כשיר.