ראש הממשלה נתניהו בכנס ראשי רשויות מטעם הליכוד, חדשות עשר

נתניהו: היעד לליכוד בבחירות הכלליות - 40 מנדטים

ראש הממשלה התייחס לבחירות הקרבות בכנס ראשי רשויות ומועמדי מפלגתו בבחירות המקומיות. "בעזרת השם ובעזרתכם, בסיעתא דשמיא - סיעת הליכוד תגדל עד השמיים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (שני) כי היעד של מפלגת הליכוד בבחירות הכלליות הקרובות הוא 40 מנדטים. דבריו נאמרו בכנס ראשי רשויות ומועמדי הליכוד בבחירות המקומיות בכפר המכביה, שבו השתתפו למעלה מ-100 נציגים מכל רחבי הארץ.

"בבחירות המקומיות הקרובות נחזק את כוחו של הליכוד בכל רחבי הארץ. נעשה זאת בזכות התמיכה האדירה של הציבור הישראלי שרואה את ההישגים הכבירים שלנו. בבחירות הכלליות, ואינני יודע בדיוק מתי הן תהיינה, המספר 35 מנדטים הוא סביר והמספר 40 הוא יעד. אנחנו מכוונים לשם. בעזרת השם ובעזרתכם, בסיעתא דשמיא - סיעת הליכוד תגדל עד השמיים. בהצלחה בבחירות הקרובות, אנחנו נתמוך בכם ונעזור לכם - קדימה לניצחון גדול מאוד!".

נתניהו התייחס גם למחאה נגד חוק הלאום ואמר: "כולנו מגנים על אותה המדינה וכולנו רוצים בפיתוחה של אותה המדינה - מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושומרת על שוויון הזכויות של כל אזרחיה ואנחנו עושים את זה מול כל ההתרסות וכל ההשמצות ואנחנו נמשיך לעשות את זה".

 מליאת הכנסת
 

מליאת הכנסת ( רויטרס)

 

מוקדם יותר החודש, אמר נתניהו בישיבת ראשי סיעות הקואליציה כי "אם לא תהיה פריצת דרך והתפשרות של החרדים תוך שבועיים, בתחילת החודש הבא נחליט באופן מוסכם על מועד לבחירות". זאת, כשבוע לאחר שבג"ץ התיר לדחות, בשלושה חודשים בלבד, את ביטול החוק שגרם למשבר קואליציוני. ביטול החוק יידחה עד ל-2 בדצמבר, במטרה שעד אז תסכים הקואליציה על נוסח חוק שיעבור בקריאות שנייה ושלישית.

סגן השר יעקב ליצמן הגיב לדבריו של נתניהו ואמר כי "אישור חוק גיוס מתוקן הוא אחד הדברים המרכזיים שהיוו בסיס לקואליציה ולממשלה הנוכחית". לדבריו, "אין לנו כל עניין בבחירות, אך לא נוכל להתפשר בדבר המהותי והעקרוני של שמירת מעמד בני הישיבות שתורתם אומנותם. ההצעות השונות יובאו לדיון בפני מועצת גדולי התורה שתכריע בענין וכפי שיורו לנו כך נעשה".