דיוויד כץ, שעל פי החשד רצח שני בני אדם, פצע 11 נוספים, והתאבד, טוויטר

היורה מג'קסונוויל: "חנון מוזר שסרב ללחוץ יד לשאר המתחרים"

טרם התברר אם דיוויד כץ, אמריקני-יהודי בן 24, הכיר את קורבנותיו לפני שרצח שניים, פצע 11 נוספים, והתאבד; מושל פלורידה: "אלו אנשים צעירים שלא מעריכים את החיים"

מסע ההרג בפלורידה, ארצות הברית: במהלך הלילה (שני) התירה המשטרה המקומית לפרסם את שמו של החשוד בביצוע הירי ההמוני שהביא למותם של שני קורבנות, ולפציעתם של 11 נוספים במהלך תערוכת משחקי וידאו שתקיימה במרכז מסחרי בעיר ג'קסונוויל שבמדינת פלורידה. על פי השריף העירוני, כץ שם קץ לחייו בתום רגעים אחדים של אובדן עשתונות, ככל הנראה בעקבות הדחתו מהתחרות. על פי ה"דיילי מייל" הבריטי, שני ההרוגים הם טיילור רוברטסון, אב צעיר מוורג'ניה, ואלי קלייטון, בן 22 מקליפורניה. המשטרה טרם אישרה את זהות ההרוגים.

על פי גורמים מקומיים מדובר בקהילת גיימרים שנהגה לבלות זמן רב יחד בתחרויות ובתערוכות משחקי וידאו ברחבי המדינה, אך טרם התברר אם היורה, שמגורר במדינת בולטימור, היה בעל היכרות מוקדמת עם קורבנותיו. על פי עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי, שאר המתחרים ציינו כי כץ היה "חנון מוזר", והוסיפו כי סרב ללחות את ידי מתחריו, כפי שמקובל לעשות בסיום ההתמודדות. בתוך כך, המשטרה המקומי דיווחה כי איתרה את רכבו של החשוד וכי גורמי אכיפת חוק הגיעו גם לביתו של אביו, אך טרם נמסרו פרטים נוספים אודות ממצאי החקירה. 

 דיוויד כץ, שעל פי החשד רצח שני בני אדם, פצע 11 נוספים, והתאבד
 

דיוויד כץ, שעל פי החשד רצח שני בני אדם, פצע 11 נוספים, והתאבד (טוויטר)

 

ריק סקוט, מושל פלורידה, ביקר בבית החולים אליו פונו הפצועים, ואמר: "הדברים האלו צריכים להיפסק. אנחנו צריכים לשאול למה זה קורה לגברים צעירים בארצנו", והוסיף: "משהו צריך להשתנות - יש משהו לא בסדר בכך שהצעירים האלו לא מעריכים את חייהם ואת חיי אחרים". עוד אמר המושל כי אינו יודע אם מדובר ב"הורים, בבתי הספר, במוסדות הדת או בנבחרי הציבור, אך עלינו לעצור ולחשוב איך לשנות את החברה". 

בתוך כך, המשטרה המקומית דיווחה כי איתרה את רכבו של החשוד וכי גורמי אכיפת חוק הגיעו גם לביתו של אביו, אך טרם נמסרו פרטים נוספים אודות ממצאי החקירה. 

השריף הדגיש כי אין עוד חשודים, וציין כי החקירה לבירור נסיבות האירוע טרם הסתיימה. לפי דיווחים בפלורידה, האירוע התרחש בפאב "GLHF Game Bar" שבמתחם "Jacksonville Landing". במקום נערכה תחרות לרגל יציאת משחק הפוטבול הממוחשב "EA's Madden 19". עוד דווח כי אמבולנסים, כבאיות אש וניידות משטרה הוזעקו למקום וכי כבישים באזור נחסמו.

התחרות שודרה בשידור חי ברשת ובאחד התיעודים שפורסמו ניתן לשמוע את היריות. דריני גיוקה, שזכה בשנה שעברה בתחרות דומה, כתב בטוויטר: "אני בר מזל. הכדור פגע באגודל שלי. זה היום הגרוע ביותר בחיי". אדם שהיה בטורניר סיפר לרשת CNN: "התכופפתי וברחתי לשירותים, שמעתי לפחות עשרים יריות. אני אפילו לא מכאן, באתי מטקסס כדי לשחק. לדעתי היו שני יורים. שמעתי אנשים צועקים 'ירו בי, עזרו לי".