זירת ירי בפלורידה (ארכיון), חדשות עשר

הירי בג'קסונוויל: שלושה נהרגו, בהם גם היורה - דיוויד כץ

עפ"י המשטרה המקומית הרוצח הוא אמריקני בן 24, שהפסיד בטורניר משחקי וידאו, פתח במסע הרג, והתאבד. האירוע שודר ברשת ובאחד התיעודים ניתן לשמוע את הירי • האזינו

פלורידה, ארצות הברית: שלושה בני אדם נהרגו ו-11 נוספים נפצעו באירוע ירי שהתרחש אמש (ראשון), בעיצומה של תחרות משחקי וידאו במרכז מסחרי בעיר ג'קסונוויל. על פי המשטרה המקומית החשוד בביצוע מסע ההרג הוא דיוויד כץ, אמריקני בן 24 מהעיר בולטימור, שהגיע למקום כדי להשתתף בתחרות, והגיב בזעם להפסד במשחק. על פי השריף המקומי היורה השתמש ברובה יד אחד לפחות, ולבסוף הרג גם את עצמו. מלבד שלושת ההרוגים ותשעה פצועי ירי, במקום נמצאו גם שני בני אדם שנפצעו כתוצאה מהמנוסה ההמונית שהתפתחה בזירה.   

השריף הדגיש כי אין עוד חשודים, וציין כי החקירה לבירור נסיבות האירוע טרם הסתיימה. לפי דיווחים בפלורידה, האירוע התרחש בפאב "GLHF Game Bar" שבמתחם "Jacksonville Landing". במקום נערכה תחרות לרגל יציאת משחק הפוטבול הממוחשב "EA's Madden 19". עוד דווח כי אמבולנסים, כבאיות אש וניידות משטרה הוזעקו למקום וכי כבישים באזור נחסמו.

התחרות שודרה בשידור חי ברשת ובאחד התיעודים שפורסמו ניתן לשמוע את היריות. דריני גיוקה, שזכה בשנה שעברה בתחרות דומה, כתב בטוויטר: "אני בר מזל. הכדור פגע באגודל שלי. זה היום הגרוע ביותר בחיי". אדם שהיה בטורניר סיפר לרשת CNN: "התכופפתי וברחתי לשירותים, שמעתי לפחות עשרים יריות. אני אפילו לא מכאן, באתי מטקסס כדי לשחק. לדעתי היו שני יורים. שמעתי אנשים צועקים 'ירו בי, עזרו לי".

בווידאו: תיעוד הטורניר וצלילי הירי ברקע

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שוחח בטלפון עם מושל פלורידה, ריק סקוט, והציע לו סיוע ממשלתי בכל הקשור להתמודדות עם האירוע. עוד קודם לכן כתב סקוט בטוויטר: "שוחחתי עם השריף כדי להציע את משאבי המדינה. נמשיך לקבל עדכונים מרשויות החוק". מרקו רוביו, סנטור רפובליקני ממדינת פלורידה, אמר כי הבולשת הפדרלית (FBI) והרשות לאכיפת נושאי האלכוהול, הטבק, הנשק וחומרי הנפץ, פועלים לחקירת האירוע יחד עם הרשויות המקומיות.

לפי הבית הלבן, הנשיא דונלד טראמפ עודכן בפרטי האירוע. בתו איוונקה כתבה בטוויטר כי "בעוד אנו ממתינים לפרטים נוספים, מחשבותינו עם ג'קסונוויל ועם כל מי שהושפע מהירי ההמוני הטראגי".