"איימו בסכין - אם תדבר, נשחט אותך": עדות כרים בן ה-7 נחשפת

פרטים חדשים בחקירת חטיפת הילד בשרון: ממצלמות האבטחה שתיעדו את שכירת רכב החוטפים דרך רגעי הדרמה בבית לאחר החטיפה ועד לעדותו

חטיפת הילד בשרון: פרטים חדשים נחשפו הערב (ראשון) בחקירת חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7.

בתיעוד זירת החטיפה נראה כרים לצד שני בני דודיו בזמן שהם משחקים בחצר בית המשפחה שבקלנסווה בחודש שעבר. באותו הזמן, בכביש שמוביל לבית נוסע רכב מסוג טויוטה ובו שלושת הגברים שנשלחו לחטוף את אחד מילדיו של הקבלן ג'אבר ג'ומהור שמצוי בסכסוך משפחתי ממושך עם אחמד נקיב, אף הוא קבלן. חטיפתו של כרים תוכננה בקפידה במשך ימים לאחר שפגישת בוררות כספית בין אביו לבין הקבלן שלו היה חייב כסף נכשלה.

בסרטון ניתן לראות את הרכב מתקרב אל הבית ואת אחד החוטפים שקורא לילדים לגשת אליו. כרים ובן דודו התקרבו ואז החוטף שואל 'האם זה ביתו של ג'אבר?'. כשהשיבו הילדים בחיוב, זינק מהרכב גבר רעול פנים, הכניס בכוח את כרים למכונית ונמלט מהמקום. לאחר החטיפה, בן דודו של כרים רץ לתוך הבית והזעיק את בני המשפחה. מהרגע ההוא החל מאמץ חיפושים נרחב ששאב אליו את בכירי המשטרה, נכבדי החברה הערבית וגם בכירים בעולם הפשע.

בתיעוד נוסף נראה אחד הנאשמים כמה ימים קודם לכן כשהוא נכנס לסוכנות להשכרת רכב במודיעין ושוכר את רכב החטיפה. מחומרי החקירה עולה כי מיד לאחר החטיפה, החוטפים החליפו רכב בטייבה ומשם נמלטו לשטחי הרשות הפלסטינית, למחנה הפליטים אל-אמערי שברמאללה, שם הוחזק כרים במשך שלושה ימים עד ששוחרר.

 תיעוד שכירת הרכב ששימש בחטיפת כרים ג'ומהור
 

תיעוד שכירת הרכב ששימש בחטיפת כרים ג'ומהור (חדשות עשר )

 

במסגרת החקירה, סיפר כרים לשוטרים מה עבר עליו בדקות הדרמטיות של החטיפה ובשעות ובימים שאחריה.

"ראיתי שלושה גברים בתוך הרכב, הם איימו עליי בסכין ואמרו לי 'אם לא תשתוק - נשחט אותך'. הם סיפרו לי שיש סכין בתא הכפפות של הרכב, ואמרו לי 'אל תסתכל לאן שאנחנו לוקחים אותך, רק תסתכל למטה, לרצפה'", סיפר הילד. "אמרתי להם שאני רוצה לחזור לאימא ואבא, והם אמרו לי 'הרכב של אבא שלך התקלקל בדרך, לך לישון והוא כבר יבוא לקחת אותך'. אבל ידעתי שהם משקרים לי. הייתי עצוב, פחדתי. לא נתנו לי להתקלח אבל כן נתנו לי ללכת לשירותים".

כזכור, שלושה ימים לאחר שג'ומהור נחטף מביתו שבקלנסווה, הוא הוחזר לבני משפחתו ונפגש איתם במטה מחוז מרכז שברמלה. כשהחוטפים הבינו שהמשפחה של כרים לא תעביר את הכסף ושהטבעת סביבם מתהדקת, החליטו לשחררו. מוקדם יותר החודש הוגש כתב אישום נגד אחמד נקיב, מהנד אל-מוסראתי, מוסא עליוה ואחמד עליוה בגין קשירת קשר לביצוע פשע, שידול לביצוע חטיפה, חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 לשם סחיטה, ניסיון חטיפה, זיוף ושיבוש הליכי משפט.

עו"ד שוקרי אבו טביק, שמייצג את נקיב, אמר לחדשות עשר: "אין שום ראיה ישירה שקושרת את הנאשם לביצוע העבירה של החטיפה ולא בכדי הפרקליטות הגיעה למסקנה שבסופו של דבר יוגש כתב אישום אך ורק בעבירה של שידול לחטיפה וקשירת קשר לביצוע פשע

עו"ד חי אוזן, שמייצג אף הוא את נקיב, אמר לחדשות עשר: "מה שיש בתיק החקירה זה אך ורק סיפורי בדים. אחמד מכחיש כל קשר לחטיפה. אין לו שום קשר ולא יד ולא רגל בחטיפה והוא קיווה שהילד יחזור לבית משפחתו כמו כל בני עם ישראל".