מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, חדשות עשר

נסראללה: בצה"ל לא רוצים להיות לוחמים, יותר ויותר פונים לקב"ן

מזכ"ל חיזבאללה תקף המוטיבציה הישראלית וטען לברית משולשת בין וושינגטון, ירושלים וריאד. "כל מה שקורה באזור מכוון ע"י המשולש טראמפ, נתניהו ומוחמד בן סלמאן"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, תקף הערב (ראשון) את המוטיבציה בקרב חיילי צה"ל וטען כי אינם רוצים להיות לוחמים. דבריו נאמרו במסגרת נאום לציון "יום השנה הראשון לסיום המערכה נגד תאי הטרור שהתבססו בגבול סוריה לבנון אשר חוסלו במסגרת מבצע צבאי משותף של חיזבאללה וצבא לבנון".

"מחקרים ציוניים מראים כי אחוז גדול של חיילים מעדיפים להתגייס ליחידות לא-לוחמות. הנוער לא מוכן להקריב את עצמו. המחקרים מראים שהם מתקשים להתמודד עם חוסר האמון בין הקצינים ובין החיילים", אמר והוסיף כי "יותר ויותר חיילים פונים לרופאי נפש במהלך השירות הצבאי. בשנת 2017 44,000 חיילים הגיעו לקב"נים, מול 39,000 בשנה הקודמת. כולם יודעים שאין פתרון צבאי בכל הנוגע לחיזבאללה - אף אחד לא יכול לצאת נגדנו למלחמה. ישראל לא רוצה לצאת למלחמה, ועם זאת אני לא אומר לכם שישראל לא תצא למלחמה. הישראלים מדברים על פחד מיציאה למלחמה". עוד טען: "הצבא הציוני פיתח את יכולתיו מאז 2006, אבל הוא לא הצליח לשנות את רוח התבוסה של חייליו".

נוסף לכך טען כי נערכות הכנות ע"י ארה"ב לבימוי מתקפה כימית נוספת בסוריה. "כל הנתונים מראים כי מתקיימות כיום הכנות ע"י ארה"ב לבימוי התקפה כימית נוספת בסוריה במטרה למנוע מהמשטר הסורי לשחרר את השטחים הכבושים בסוריה", אמר נסראללה. "זהו אותו טראמפ שאמר לפני יומיים שהוא מתגאה בכך שהוא הסיר את ירושלים משולחן המשא מתן ושהנהגתו הולכת להשהות בקרוב את ההכרה בזכויות הפליטים הפלסטינים. זהו טראמפ שעליו אנחנו סומכים שישמור על זכויות העם הפלסטיני וזכויות העם הלבנוני?", הוסיף מזכ"ל ארגון הטרור.

"כל מה שקורה באזור מכוון ע"י המשולש טראמפ, נתניהו ומוחמד בן סלמאן. אם טראמפ יודח, אז תיקי השחיתות של נתניהו ייפתחו ומוחמד בן סלמאן לא ידע נפשו לאן ללכת...", סיכם.

 טראמפ ובן סלמאן בפגישה בבית הלבן
 

טראמפ ובן סלמאן בפגישה בבית הלבן ( רויטרס)

 

לפני כשבועיים, נסראללה נשא נאום שבו התמקד בדבריו בעיקר במצבה של איראן אך גם עסק בכוחו של הארגון ביחס לצה"ל ודיבר על עסקת המאה של נשיא ארצות הברית: "הדיל של טראמפ יכול להיכשל כעת יותר מתמיד. איראן היום, למרות הסנקציות, חזקה מתמיד והמשטר שלה חזק ויציב", טען מזכ"ל חיזבאללה בדבריו והמשיך בהתייחסות למדיניות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בסוריה באומרו כי "נתניהו לא יצליח להוציא משם את איראן שהיא בסיס הכוח של ציר ההתנגדות. האיראנים עמדו לצד סוריה במאבקה, וגם לצד לבנון ופלסטין. עמדת איראן ברורה גם לגבי המתרחש בתימן ובאיזור, ובתגובה הוטלו עליה סנקציות כדי לגרום לעם האיראני להפיל את המשטר".

עוד האשים נסראללה את ישראל כי היא עומדת מאחורי מלחמת האזרחים בסוריה כדי להתחזק ולהשיג שליטה אזורית ואז השווה, כאמור, בין חיזבאללה לבין צה"ל וטען כי ארגונו "חזק מתמיד - וחזק יותר מהצבא הישראלי, איפה הם ואיפה אנחנו? אנחנו לוחמים למען תקווה ומנהיגות". למרות הנימה המאיימת הוסיף כי "איננו מעוניינים במלחמה אבל איננו פוחדים או חוששים ממנה. מי שרוצה מלחמה - אהלן וסהלן, אנחנו ננצח".