מצלמות אבטחה, fotolia - אילוסטרציה

זוג מאילת הסכים לתעד את חדרי ילדיהם - והואשם בפרסום תועבה

לפי כתב האישום נגד ההורים, הם התקינו 11 מצלמות ששידרו את המתרחש ברחבי הבית, תמורת תשלום חודשי. המצלמות תיעדו, בין היתר, תכנים מיניים של הילדים, בת 11 ובני 14

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד שני הורים מאילת, המואשמים בפגיעה מתמשכת בפרטיות ילדיהם, בת 11 ובני 14. השניים חתמו על הסכם עם מפעילי אתר אינטרנט, במסגרתו הותקנו ברחבי הבית מצלמות שתיעדו את המתרחש בכל חדריו, בתמורה לתשלום כספי. הם הואשמו בשימוש בגופו של קטין להצגת פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, הטרדה מינית והתנכלות ועבירות של פגיעה בפרטיות, בין היתר לאחר ששודרו תכנים מיניים של ילדיהם. 

על פי כתב האישום, לפני כשלוש שנים פנו ההורים למפעילי אתר שדרכו ניתן לצפות בשידור חי ממצלמות המותקנות בביתן של משפחות ישראליות שונות בתמורה לתשלום, וסיכמו עמם כי יותקנו מצלמות שישדרו באופן רציף את המתרחש בבית. בתחילה הותקנו כמה מצלמות בבית ועם הזמן, הסכימו ההורים להתקין מצלמות נוספות במקלחת, ובחדרים של בתם ובניהם, בעקבות הבטחתם של מפעילי האתר כי ההורים יקבלו לידיהם תוספת תשלום חודשית בעבור הוספת המצלמות.

11 המצלמות מוקמו בחדרי הילדים, בחצר הבית, בחדר המקלחת והשירותים, בחדר השינה של ההורים, בסלון ובמטבח. הן צילמו, הקליטו ושידרו ברציפות עד ליום מעצרם של ההורים בחודש דצמבר 2017. בכתב האישום מובהר כי גם האחים וחבריהם שהתארחו בביתם תועדו כשהם ברשות היחיד, וכן במצבים אישיים, אינטימיים או מביכים. 

אזיקים (אילוסטרציה)
 

אזיקים. אילוסטרציה (רויטרס)

 

ההורים נעצרו לאחר שנחשפה הפרשה בה הואשמו מפעילי האתר, בנימין ברשישת, בן 46, ועופר סלע, בן 45, תושבי אילת. הם הואשמו בחודש ינואר האחרון בעבירות של שימוש בגופו של קטין להצגת פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית והתנכלות.

על פי כתב האישום נגדם, השניים הפעילו אתר אינטרנט בשם "watchme247", שדרכו ניתן היה לצפות בשידור חי ממצלמות המותקנות בבתים של משפחות ישראליות. האתר הציע צפייה ישירה חינמית לפרק זמן מוגבל וכן אופציה לרכישת מנוי בתשלום על מנת לצפות ללא הגבלה בכל המצלמות ולקבל גישה לספריית וידאו וספריית תמונות של דיירי הבית.

משפטם של המפעילים נמשך לאחר שהתגלה כי נהגו לשמור תיעוד של חלק מהשידורים החיים בבית המשפחה, ולרוב הכילו עירום מלא או חלקי, ואקטים מיניים - ללא ידיעתם של הילדים או ההורים. את התכנים הם הציעו לצפייה לגולשים שרכשו מנוי.