סייע למותקפים בחוף: "הם היו חצי מתים - כשהגעתי התוקפים ברחו"

יאיר אלאלוף מסר עדות על התקיפה בקריית חיים. בשיחה עם חדשות עשר אמר שהוא "לא יודע מה בדיוק קרה" והעריך כי הרקע אינו לאומני. "אחד מהם אמר שהולכים להרוג אותו"

יאיר עדי אלאלוף, שסייע לשלושת הערבים הישראלים תושבי שפרעם שהותקפו בסוף השבוע בחוף בקריית חיים, אמר היום (ראשון) בשיחה לחדשות עשר כי לדעתו הרקע לאירוע אינו לאומני: "אני לא חושב שמדובר ביהודים שמרביצים לערבים", אך סייג ואמר שהוא "לא יודע מה היה בדיוק". בשעות הבוקר עדי מסר עדות בתחנת משטרת זבולון.

בנוגע למתרחש באירוע האלים אמר עדי כי "שמעתי שתי גרסות, באחת מהן הם התחילו עם בחורה ובאחת שהם ישבו בשקט ולא עשו כלום". עוד ציין כי "אני הגעתי באמצע הקטטה אז אני לא יודע מה גם לה. הדבר הכי חשוב מבחינתי היה להציל אותם ולהביא אותם לבית חולים".

עדי שחזר את התקרית האלימה ואמר "ראיתי שלושה אנשים על חוף הים - חצי מתים, מלאי דם ופצועים באופן קשה מאוד. הם המשיכו לבעוט בהם ולתת מכות עם האלות. באתי להפריד ביניהם, אך התוקפים אספו את השרשראות שלהם וברחו". עדי הוסיף כי "אחד מהם היה בלי הכרה ואדם אחר תפס לי את היד, ביקש עזרה ואמר שהם הולכים להרוג אותי. בשלב זה קראתי למשטרה ומגן דוד אדום הגיעו אחר כך. הכל קרה מאוד מהר". 

 
 הותקף בחוף הים בקריית חיים
 

הותקף בחוף הים בקריית חיים (מתוך דף הפייסבוק של איסקנדבר דיאב, סגן ראש העיר טמרה)

 

אתמול עצרה המשטרה אדם החשוד במעורבות בתקיפתם של השלושה, זאת לאחר שנעצר צעיר בן 23 שעל פי החשד לקח אף הוא חלק באירוע. אחד המותקפים, רופא, סיפר לחדשות עשר על השתלשלות האירועים - וטען כי מדובר באירוע על רקע לאומני. לטענתו, לפני שהוכו, נשאלו פעמיים האם הם ערבים. 

"היינו בחוף", סיפר, "אני ועוד שני חבר'ה. אחד מהם עובד כאח מוסמך, והשני עובד במפעל. זהו חוף שאנחנו הולכים אליו כל שבוע כמעט. ניגש אלינו מישהו צעיר עם מוט ברזל, ושאל אותנו 'מי אתם'". לטענתו, הם אמרו לצעיר שניגש אליהם כי שאלתו לא ברורה, ואמרו לו שיחזור על דבריו.

הוא שאל אותנו שוב 'אתם ערבים?' אמרנו לו כן, אז הוא הלך מהמקום, וחזר אחרי כמה דקות עם חבריו", המשיך לספר, "הם היו כשבעה שמונה אנשים, ושאלו אותנו שוב אם אנחנו ערבים. אמרנו שכן והם התחילו להרביץ לנו בכל חלקי הגוף. לרגע חשבתי שחברים שלי לא בחיים מרוב המכות שקיבלנו. הם איבדו הכרה שניהם. היו להם חבלות בראש ובגוף. היו להם גם סכינים ושרשראות מברזל, כל מה שצריך היה לרצח". עוד סיפר, כי שני עוברי אורח יהודים הם אלו שקראו למשטרה והחלו לטפל בפצועים. 

 טלפון סוללרי מהתקיפה
 

טלפון סוללרי מהתקיפה (חדשות עשר)

 

המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע ולחפש אחר חשודים נוספים. הצעיר בן ה-23 שנעצר שוחרר למעצר בית בן שלושה ימים, זאת על אף שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו. המשטרה ערערה על ההחלטה, אך בית המשפט דחה את הערעור. מחר צפויה המשטרה לבקש את מעצרו של החשוד השני; בנוסף, היום צפויה המשטרה לערוך מסדרי זיהוי לאיתור חשודים נוספים במעמד שלושת המותקפים. 

במהלך הדיון אמר שופט בית המשפט השלום בחיפה, גיל קרבאום, כי מאז נעצר לא נעשה מסדר זיהוי. החשוד אף טוען כי כלל לא היה בזירה. במהלך הדיון הורה סנגורו של החשוד לחשוד לקום, וטען כי בגלל גובהו הנמוך, 1.60 ס"מ, "הוא לא יכול לתקוף את המתלוננים החסונים". גורם במשטרה הגיב להחלטת בית המשפט לשחרר את החשוד בניגוד לדעתם, וטען: "ההחלטה אינה סוף פסוק, יש גם בתי משפט מחוזי ועליון". 

גורם בכיר משטרה אמר אמש לחדשות עשר, כי בידי המשטרה הזהות של כל החשודים, ממצלמות האבטחה המותקנות בחוף. "אנחנו מתכוונים להביא למעצרם עוד הלילה", אמר הגורם, "מקסימום עד מחר בבוקר". בנוסף אמר הגורם המשטרתי, כי דרך אמצעי התקשורת הוא קורא לאותם צעירים להסגיר את עצמם. "אנחנו יודעים מי הם, שיסגירו עצמם כמה שיותר מהר".