אלון קסטיאל בעת כניסתו לכלא חרמון, חדשות עשר

איש חיי הלילה אלון קסטיאל שביצע עבירות מין נכנס לכלא

קסטיאל הורשע בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית של ארבע נשים. נגזרו עליו ארבע שנות מאסר ו-9 חודשים - מעט יותר מחצי מהעונש שדרשה הפרקליטות

איש חיי הלילה ועבריין המין אלון קסטיאל, שהורשע בתקיפה מינית של ארבע נשים, החל היום (ראשון) לשאת את עונשו בכלא חרמון. בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב ארבע שנות מאסר ותשעה חודשים על קסטיאל, שהורשע במסגרת עסקת טיעון שעליה חתם בינואר האחרון. מהעונש ינוכו 70 ימים, בהם שהה קסטיאל במעצר.

מעמותת כולן נמסר כי "אלון קסיטאל נכנס לכלא וזה הישג. זה הישג שאדם כזה לא ימשיך להסתובב בחוץ בזמן הקרוב. בתרבות האונס יש כל כך הרבה אנסים, פוגעים מינית, תוקפים וטורפים, וטוב שכעת יהיה אחד פחות". ברכה ברד, מנ"כלית העמותה, הוסיפה: "לכל הנפגעות שעדויותיהן לא נכנסו לכתב האישום חשוב לנו להגיד - אנחנו מאמינות לכם. אנחנו מצרות על כך שמערכת המשפט לא מצאה את הכלים להרשיע את קסטיאל על כלל המעשים שעשה".

במסגרת גזר הדין, הורשע קסטיאל בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית. במסגרת הסדר הטיעון בכתב האישום המתוקן, עוד נדרש קסטיאל לשלם פיצויים בסך של 50 אלף שקלים למתלוננת אחת, 50 אלף שקלים למתלוננת שנייה, 15 אלף שקלים למתלוננת שלישית ו-10 אלף שקלים למתלוננת רביעית. הפרקליטות דרשה לגזור עליו שמונה שנות מאסר בפועל.

 
 
 
 אלון קסטיאל בבית המשפט
 

אלון קסטיאל בבית המשפט (חדשות עשר)

 

"הניצול המיני של הזולת בדרך של כפייה, או תוך אי התחשבות בהעדר הסכמה, הוא אחת התופעות הקשות והפוגעניות ביותר בביטחונו הגופני והנפשי של הפרט", נכתב בגזר הדין, "הפגיעה המינית העבריינית פולשת לגופו ונפשו של הקורבן והורסת בו כל חלקה טובה. היא פוגעת באינטימיות ובאוטונומיה המקודשת של גופו". 

באשר לנסיבות שהובילו לקביעת עונשו של קסטיאל נכתב כי "לאור העבירות שביצע הנאשם ותדירותן, כמו גם הפגיעה החמורה בערכים החברתיים כתוצאה מביצוע העבירות, הנזקים הקשים שנגרמו למתלוננות והצורך בהרתעה מצד אחד, ונטילת האחריות של הנאשם במסגרת כתב האישום המתוקן, ההליך הטיפולי שהוא עובר והעובדה שהפקיד את הכספים לפיצוי המתלוננות, מצד שני, נמליץ לגזור את העונש הנ"ל". בסופו של דבר כפי שצוין, בהתאם לנסיבות המדוברות, נגזרו על קסטיאל ארבע שנות מאסר ותשעה חודשים.

כזכור, בסוף 2016 התלוננו נגד איש חיי הלילה 14 נשים שטענו כי הוא תקף אותן מינית, אך רק חמש מהן נכללו בכתב האישום המקורי שהוגש נגדו. כאמור, לאחר מכן, חתם קסטיאל על עסקת טיעון שהוצעה לו, שריככה את האישומים נגדו. בין היתר, כתב האישום המרוכך כולל עבירות מין בארבע נשים, במקום חמש, ומעשה האונס שיוחס לו בתחילה, בוטל, והומר לניסיון אונס.