הונאת רשת נוספת - מקדונלד'ס: נשלחות הודעות מזויפות בשמנו

רשת המזון המהיר פרסמה בפייסבוק צילומי מסך של קישורים הנשלחים לגולשים, שבהם הם מתבקשים להשתתף בסקר ולזכות בשוברים. "מדובר בתרמית מוחלטת"

מקדולנד'ס פרסמה הלילה (שבת) כי ישנה הונאת רשת, במסגרתה מופצות הודעות מזוייפות בקבוצות וואטסאפ לפיהן רשת המזון המהיר מחלקת הטבות ומציעה לענות על סקר ולזכות בשוברים.

"מדובר בתרמית מוחלטת!", נכתב בעמוד הפייסבוק של מקדונלד'ס, שצירפה צילומי מסך של ההונאה. "אנחנו מזהירים את הציבור מלהיכנס לקישורים המפוקפקים האלה, הם עלולים לכלול וירוסים".

 הפוסט של מקדנולדס

הפוסט של מקדנולדס ( עמוד הפייסבוק של מקדנולנדס ישראל)

 
 

זאת, כמה שעות לאחר ששופרסל הודיעה כי מופצות הודעות מזוייפות בשמה. בהודעה נכתב כי "שופרסל חוגגת את יום הולדתו (כך במקור) ה-60 ומספקת קופונים חינם בשווי 900 שקלים", לצד קישור לאתר, שעל פי ההערכות כולל תוכנה מזיקה. 

שופרסל פרסמה הודעה בדף הפייסבוק הרשמי שלה, בה נמסר: "נוכחנו לגלות כי בשעות האחרונות מתבצעת הונאה ברחבי הרשת על פיה חברת שופרסל חוגגת 60 שנה ומעניקה קופונים על סך 900 שקלים". החברה הבהירה כי "מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה שהיא. אנו מבקשים להזהיר את הציבור לא להשתמש ולהיכנס לקישור בנושא, שכן הוא עשוי לכלול וירוסים או כל דבר פוגעני אחר. פנינו למשטרה בנושא והעניין בטיפול".

בהודעה מזויפת נוספת, כביכול מטעם "משרד הביטחון ויחידת הסייבר", נטען כי "מדובר בתרגיל חכם של חמאס, שבעזרת האפליקציה, מכשיר הטלפון שלכם הופך לכלי ריגול". הודעה זו לא נשלחה מטעם שום גורם רשמי, ולא ברור על ידי מי הופצה.