ירושלים של משה: הבעלים החדש של בית"ר יוצא למלחמה בגזענות

משה חוגג שילם יותר מ-25 מיליון שקלים כדי לקחת לידיו את מועדון הכדורגל שסובל מתדמית גזענית ולצרף לסגל את השחקן הערבי הראשון. הוא יצליח?

לא פעם ולא פעמיים התייצבו בעלי בית"ר ירושלים מול התקשורת והצהירו את מה שהצהיר השבוע משה חוגג, הבעלים החדש של המועדון - מבחינתם אין שום בעיה להביא למועדון שחקן ערבי או מוסלמי. לדברי חוגג, "דת לא מהווה פקטור בבחירת שחקנים בבית"ר ירושלים".

כל אחד מהבעלים בעבר אמר שהוא רק מחכה לשחקן המתאים שהמאמן ירצה, אך אף מאמן לא מצא שחקן ששווה את העימות עם הקהל. עם זאת, עכשיו מסתמן שחוגג לא מסתפק בהצהרות ואכן שואף להביא לבית"ר שחקן ערבי ראשון. לאחר ההצהרה של חוגג, ששילם יותר מ-25 מיליון שקלים עבור הקבוצה, במסיבת העיתונאים, התקיימה פגישה בינו ובין אנשי "לה פמיליה", הפלג הקיצוני של אוהדי בית"ר, שבסיומה יצאו האוהדים בתחושה קשה ששלטונם במועדון נתון בסכנה.

אחד האוהדים שנכח בפגישה סיפר: "שלוש וחצי מתוך ארבע השעות שנמשכה הפגישה, דיברנו רק על זה. וזה שהוא אמר לתקשורת שהוא מוכן להביא שחקן ערבי זה בסדר, הוא חייב להגיד את זה כדי לנפנף אותם. הבעיה שהוא אומר את זה גם לנו, ובאמת מתכוון לזה". ראשי הארגון שישבו אתמול מול חוגג אמרו: "הוא חושב שאנחנו רק מעטים. הוא עדיין לא קלט. הוא חשב שנשב מולו ונפחד מהתביעות, אבל התנגדנו.  בסוף הפגישה הוא כבר הבין מול מי הוא יושב".

 משה חוגג בעת ביקור בכותל המערבי
 

משה חוגג בעת ביקור בכותל המערבי (חדשות עשר )

 

חוגג גדל בדרום, הוא אוהד הפועל באר שבע ואת הפריצה הגדולה שלו לתודעה השיג בזכות אפליקציית "מובלי". חוגג הפך לאיש עשיר, סמל לדור האינטרנט שעשה הרבה כסף בגיל צעיר מבלי שהמבוגרים מבינים בכלל מה הוא עושה. "אנחנו נשב, נשקיע את הכספים, נבנה קבוצה טובה ונבנה גם קהילה סביב הדבר הזה", אמר חוגג לחדשות עשר לאחר שביקר בכותל המערבי.

כיום חוגג מנהל מספר קרנות הון סיכון שעוסקות באופן ניכר במטבעות דיגיטליים, אבל שום דבר לא מסקרן כמו מה שהוא שואף לעשות בבית"ר ירושלים, לעיני כול. חוגג מתכוון להיכנס למלחמה עם ארגון האוהדים הקיצוני ולהעלים את האלימות והגזענות מטדי.

תוכניתו מחולקת לשניים: ביד אחת להחתים שחקני רכש נוצצים במועדון שירצו את הקהל השפוי וביד השנייה להילחם באוהדים הקיצונים ולרדוף אותם אישית עם תביעות כספיות ומצלמות אבטחה שיקיפו את היציע המזרחי. מבחן התוצאה עדיין לפניו. העלמת הגזענות והבאת שחקן ערבי ראשון הן המטרות וכל דבר פחות מזה יצטייר כעת ככישלון.