"חשבתי שזה היה בגללי": בת-אל חזרה לבית שבו אביה רצח את אמה

בת-אל הייתה בת 12 כשאמה נרצחה לעיני אחיה הגדול. כעת, עם שחרורה משירות קרבי היא מבקשת להעביר מסר אופטימי: "שום צעד לא ימנע ממני להגשים את החלומות שלי"

זה היה אחד ממעשי הרצח הקשים שידעה העיר בית שאן שבה כולם מכירים את כולם. יצחק בוחבוט רצח את אשתו רויטל בדירת השיכון שלהם, לעיני בנו הבכור שהיה בן 13 והותיר אחריו שבעה ילדים קטנים לגורלם. בוחבוט נעצר עוד באותו הלילה ונשפט ל-24 שנים בכלא על רצח אשתו בעוד הילדים נקלעו למלחמת גרסאות בין משפחת האם למשפחת האב, מי אשם. 

את רצף האירועים שקדמו לרצח של אמה לא תשכח בת-אל לעולם. "באותו היום שאמא נרצחה, טיילתי עם אבא בגן וגיליתי לו שאמא בוגדת בו", סיפרה. "חשתי אשמה גדולה, חשבתי שזה בגללי. בגלל שהלשנתי עליה", הוסיפה. 

שבעת האחים למשפחת בוחבוט פוצלו למשפחות אומנה והקשר שלהם עם אביהם נותק, עד שיום אחד פנה לילדיו באמצעות אחיו שבא לבקרם. "עניתי לו וישר התחלתי לבכות", מספרת בת אל בוחבוט. "מאז, לא הפסקתי לדבר איתו", הוסיפה. בעוד האחים המשיכו לבקר את אביהם בכלא, האח הבכור מתן, שהתמכר לסמים קשים, התרחק וסירב להגיע.

 האחים לבית משפחת בוחבוט לאחר הרצח
 

האחים לבית משפחת בוחבוט לאחר הרצח (חדשות עשר )

 

בת-אל נלחמה כל השנים שלא להתדרדר: היא סיימה את לימודיה ושירתה כלוחמת ב"לביאי הבקעה". לפני כשנתיים, במהלך הטירונות שלה, קיבלה שיחת טלפון מוזרה מאביה: "הוא התקשר אליי בוכה. הייתי על זמנים בטירונות וביקשתי שיצלצל יותר מאוחר", אמרה בכאב. מאוחר יותר גילתה, שאביה שם קץ לחייו ותלה את עצמו בתאו. עד היום היא אינה יודעת בדיוק את שאירע, אך יודעת שאביה השאיר לה מכתב אותו היא לא מצליחה להשיג משלטונות הכלא.

את סיפורה האישי, לא הרבתה בת אל לשתף עם אחרים כדי שלא ירחמו עליה. לפני כשבועיים שברה את קשר השתיקה בפוסט זועם בחשבון הפייסבוק שלה נגד החלטת צה"ל לנפות את אחיה הצעיר משירות קרבי על רקע מפגש עם קצין בריאות הנפש. "עצבן אותי שישר שמים את הקטגוריה 'וואי, איזה מסכן, הוא לא יכול להתמודד'. אין סיבה שאחי לא יהיה לוחם בגלל זה".

הטרגדיות לא נגמרו בהתאבדותו של אב המשפחה, שכן זמן קצר לאחר מותו גם מתן, האח הבכור, שם קץ לחייו בתלייה. "הוא היה חולה בסכיזופרניה ולא היה יכול להחזיק את עצמו יותר", סיפרה. בת אל, על אף הטרגדיות שחוותה, בחרה לספר את סיפורה עם מסר אופטימי: "אנחנו חזקים ודבר לא ישבור אותנו. שום צעד לא ימנע ממני להגשים את החלומות שלי".

מטעם דובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחר גיוסו, נפגש החייל עם גורמי רפואה ובהם גורמי בריאות הנפש, אז התגלה לראשונה מידע רפואי שלא דווח, וממנו עולה כי לא יוכל לשרת כחייל קרבי בשלב זה. במידה ומצבו הרפואי ישתנה, תבחן מחדש האפשרות".