הודעת הונאה שקיבלו לקוחות בנוגע לשופרסל, חדשות עשר

"קופונים חינם לשופרסל": הודעה מזויפת - ומסוכנת - בווטסאפ

ההודעה בשם רשת המרכולים הופצה בהרחבה, וכך גם הודעה מזויפת מ"יחידת הסייבר". החברה הבהירה: "מדובר בתרמית, לא להיכנס לקישור". מערך הסייבר הלאומי: האתר המדביק הוסר

הודעה מזויפת, כביכול מטעם רשת "שופרסל", הופצה היום (שישי) למשתמשים רבים בווטסאפ. בהודעה נכתב כי "שופרסל חוגגת את יום הולדתו (כך במקור) ה-60 ומספקת קופונים חינם בשווי 900 שקלים", לצד קישור לאתר, שעל פי ההערכות כולל תוכנה מזיקה. 

שופרסל פרסמה הודעה בדף הפייסבוק הרשמי שלה, בה נמסר: "נוכחנו לגלות כי בשעות האחרונות מתבצעת הונאה ברחבי הרשת על פיה חברת שופרסל חוגגת 60 שנה ומעניקה קופונים על סך 900 שקלים". החברה הבהירה כי "מדובר בתרמית שאינה קשורה לשופרסל בשום צורה שהיא. אנו מבקשים להזהיר את הציבור לא להשתמש ולהיכנס לקישור בנושא, שכן הוא עשוי לכלול וירוסים או כל דבר פוגעני אחר. פנינו למשטרה בנושא והעניין בטיפול".

בהודעה מזויפת נוספת, כביכול מטעם "משרד הביטחון ויחידת הסייבר", נטען כי "מדובר בתרגיל חכם של חמאס, שבעזרת האפליקציה, מכשיר הטלפון שלכם הופך לכלי ריגול". הודעה זו לא נשלחה מטעם שום גורם רשמי, ולא ברור על ידי מי הופצה. 

מערך הסייבר הלאומי פרסם הודעה רשמית, בה צוין כי "בשעות האחרונות אנו עדים להפצת הודעה באמצעות ווטסאפ, המפתה להיכנס ללינק על ידי הענקת קופונים בסך 900 שקלים, לכאורה לרגל חגיגות 60 לרשת שופרסל. מדובר בהונאה פרסומית". בהודעה עוד הוסבר כי "ההודעה מובילה לדף מתחזה, שמטרתו לפתות את ה'לקוח' להפיץ את ההודעה לחבריו דרך ווטסאפ, תוך 'הבטחה' לקבלת קופון".


"אנשים אליהם מופצת ההודעה ואשר ילחצו על הלינק, יופנו לאתרים פרסומיים שונים, חלקם אף יציעו להוריד אפליקציות שונות", עוד נמסר. "נעדכן כי נכון לשעה זו, האתר המדביק הוסר ואינו זמין יותר".

  הודעת הונאה שקיבלו לקוחות בנוגע לשופרסל

הודעת הונאה שקיבלו לקוחות בנוגע לשופרסל(חדשות עשר )