רכבו של המלווה בריבית שהוצת, חדשות עשר

"חיי ילדינו היו בסיכון": סכסוך בשוק האפור גרם לשריפת בניין

עימות בין מלווים סיכן את חייהם של עשרות דיירי בניין בראשון לציון, לאחר הצתת רכב. האש יצאה מכלל שליטה וגרמה לנזק לבניין, עשרה פונו לבי"ח • תיעוד מזירת האירוע

סכסוך בין מלווים בריבית בשוק האפור סיכן השבוע את חייהם של עשרות דיירי בניין בראשון לציון. יריביו של מלווה בריבית שגר בבניין הציתו את רכבו, אך האש שיצאה מכלל שליטה גרמה לבניין נזק רב, ועשרה דיירים התפנו לבית החולים לצורך קבלת טיפול.

ביום שלישי האחרון, זמן קצר לפני חצות, פרצה שריפה בחניית בניין שברחוב צבי הרמן שפירא שבראשון לציון. עד מהרה האש התפשטה אל בניין המגורים עצמו, וכוחות הכיבוי שהגיעו למקום ניסו להשתלט על השריפה, ובמקביל לפנות את דיירי הבניין.

"ישנתי, קיבלתי טלפון מהשכנה שגרה מתחתיי – אימא לילדה קטנה", סיפר אחד מדיירי הבניין. "היא נשמעה היסטרית, אמרה שהבית מלא עשן. פתחתי את הדלת ונתקלתי בעשן מחדר המדרגות, כל מה שחשבתי עליו זה האם לילד שנמצאת פה".

למחרת נחשפו מימדי הנזק: מספר מכוניות שרופות, בניין שחור ולובי מפויח. חוקרי המשטרה של תחנת ראשון לציון פתחו בחקירה, ממנה עולה החשד כי רכב שטח של מלווה בריבית שגר בבניין הוצת על ידי יריביו בשוק האפור. מרכב השטח התפשטה האש אל מכוניות סמוכות, ומשם במעלה הבניין.