אלי בר זכאי, החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם , חדשות עשר

"מאוד מצטערים על המקרה": חברו של הנהג הדורס מת"א מביע חרטה

ידידו של אלי בר זכאי, שהואשם בהריגת אילון שלו-אמסלם לאחר שנהג בשכרות ובשיבוש הליכי חקירה, הכה על חטא בשיחה עם חדשות עשר. "עברנו טראומה קשה כל החברים"

חברו של אלי בר זכאי, שבילה איתו בערב התאונה שבה דרס למוות את הנער אילון שלו-אמסלם בן ה-13, אמר הערב (חמישי) בשיחה עם חדשות עשר כי "אנחנו מאוד מצטערים על המקרה. עברנו טראומה קשה כל החברים".

הבוקר, בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו הגיש כתב אישום בגין הריגה נגד בר זכאי. לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז ת"א, ב-26 ביולי בשעות אחר הצהריים, בר זכאי וחברו נסעו לחבר משותף שלהם, בדירתו בפתח תקווה. בשעות הערב, במהלך הנסיעה למרכז, רכשו השניים בקבוק וודקה ו-6 פחיות משקה אנרגיה.

לאחר ערב ארוך שכלל מספר בילויים, רצה בר זכאי לעזוב. אחד החברים, שראה כי בר זכאי שתוי, ניסה לשכנע אותו להישאר ולא לנהוג ברכב. במהלך שיחת טלפון, בעוד שבר זכאי יושב ברכב, הזהיר אותו החבר: "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים, כפרה עליך". בר זכאי סירב והחל בנסיעה לכיוון נמל תל אביב.

 
 
 
 אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם
 

אלי בר זכאי, הנהג החשוד בדריסה למוות של אילון שלו-אמסלם (חדשות עשר )

 

לפי כתב האישום, הגיע הנאשם לצומת במהירות גבוהה ביותר, תוך חריקת צמיגים, כשהוא "מזגזג" מצד לצד. עם הגיעו של בר זכאי לעקומת הכביש, הוא לא האט, עלה עם רכבו על המדרכה ופגע בשני הנערים.

שלו-אמסלם הוטל כתוצאה מהפגיעה למרחק של כ-26 מטרים אל עבר המדשאה הסמוכה, והוא נפצע אנוש. חברו, דניאל חכמי, הוטל למרחק של 15 מטרים לעבר הכביש. שלו-אמסלם מתל זמן קצר לאחר מכן בבית החולים איכילוב. חכמי נפצע ואושפז למשך שמונה ימים.

זמן קצר לאחר התאונה, מואשם בר זכאי כי ניסה לשבש חקירה כדי להסתיר את אחריותו ואת העובדה כי נהג בשכרות. בר זכאי התקשר לחברו ואמר בלחש, כדי שהסובבים לא ישמעו: "תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים... הבן אדם פה גוסס... תבוא לפה מהר...". זאת כדי לנסות ולהעלים את סימני האלכוהול מגופו באמצעות שתיית מים. הדורס חשוד גם בשיבוש הליכי משפט.

  אילון שלו-אמסלם
 

אילון שלו-אמסלם ( באדיבות המשפחה)

 

משפחתו של אילון מסרה לאחר כתב האישום: "כתב האישום מלמד על חומרה יוצאת דופן במעשיו של רוצח בננו, אשר ראוי שמעתה ועד עולם יישא בעונש חמור, ירצה עונש מאסר לשנים רבות, וישב במעצר גם במהלך משפטו".

"הודות לחקירה, התגלתה האמת הנפשעת שבה נהג הנאשם: בהתנהגות מודעת ומתוכננת מראש, בדיוק כמו רוצח המצטייד בכלי נשק, הצטייד הפושע, בכלי נשק רב עוצמה: מכונית ואלכוהול", הוסיפה המשפחה, "כשהוא תחת שכרות כבדה כדבריו, ובמטרה להמית את כל מי שיקרה בדרכו, תוך שהוא מתעסק במקביל בטלפון, לחץ על ההדק: דהר על אילון ודניאל, נערים טהורים שחזרו מגלידרייה בנמל, במהלך החופש הגדול. מותו של אילון לא יהיה לשווא, רק אם יחול שינוי עמוק ביחס לעברייני הכביש, אותם רוצחים כנאשם ודומיו".