מהפכת הנשק של ארדן: "רחובות ת"א תחת איום טרור ממשי"

הרפורמה שהציע השר ארדן עשויה להוסיף כחצי מיליון אנשים לרשימת הזכאים לנשק. ח"כ שרן השכל מאמינה כי היא תסייע להיאבק בטרור: "היו מקרים שבהם מחבל נוטרל ע"י מטריה"

תנו להם רובים? ח"כ שרן השכל, התומכת ברפורמת הנשק החדשה שהציע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, אמרה ל"לונדון את קירשנבאום", כי מטרתה היא להוריד את מספר ההרוגים באירועי טרור. "אנחנו מבינים שאנחנו חיים במציאות מלאת טרור", אמרה ח"כ השכל. "ברוב המקרים האלו אזרחים הגיעו לזירה ומנעו פגיעה נוספת, אבל בכמה מקרים ראינו מישהו שתקף את המחבל עם גיטרה בחוף הים, מישהו אחר עם מטריה, ואלו המקרים שבהם לא היה אדם עם נשק שיכול למנוע רצח של חפים מפשע".

 
 

השכל גם התייחסה לנתונים מהעולם, שמראים כי הסיכון להיהרג מירי במדינות שבהן ישנה חקיקה מחמירה על נשיאת נשק, כמו גרמניה או יפן, נמוך מהסיכוי להיפגע ממכת ברק. בארצות הברית, לעומת זאת, בבתים בהם יש נשק פרטי, הסיכויים להירצח או להתאבד גבוהים מאשר בבתים ללא נשק. "המציאות של יפן, גרמניה או ארצות הברית היא לא המציאות בישראל", אמרה השכל. "אני לא מדברת על קריית ארבע או הר ברכה, אלא ממש לא רחוק מפה - אתה מסתובב במרכז שרונה, ונמצא באיום ממשי על החיים שלך. אם היה לך שם מישהו שינטרל אותו, היו שם פחות נפגעים".

על פי הערכות, רפורמת הנשק החדשה תגדיל בלמעלה מחצי מיליון את מספר הזכאים להוציא רישיון לאקדח בישראל.  במסגרת הרפורמה, יוכלו יוצאי יחידות חי"ר לקבל רישיון לנשק אישי ללא עילה מיוחדת לכך. נוסף לכך, קצינים ונגדים יוכלו להחזיק אקדח גם בתום שירותם הפעיל במילואים. מהמשרד לביטחון הפנים הודיעו הערב כי מאז שהוכרז על הרפורמה, הוגשו 433 בקשות לרישיון נשק.