ראש עיריית דימונה, בני ביטון, חדשות עשר

מחוסר אשמה: נסגר התיק נגד ראש העיר דימונה שנחשד בהטרדה מינית

פרקליטות מחוז דרום החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד בני ביטון, שממלאת מקומו לשעבר התלוננה נגדו במשטרה. "ידעתי שזו עלילה פוליטית" • פרקליטי המתלוננת: "נשקול לערער"

  • פורסם ב:
  • 23/08/2018 15:29
  • |
  • עודכן ב:
  • 23/08/2018 17:33
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

פרקליטות מחוז דרום החליטה היום (חמישי) לסגור את התיק נגד ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שנחשד בהטרדה מינית לאחר שממלאת מקומו לשעבר הגישה נגדו תלונה במשטרה. זאת, מחוסר אשמה.

"לאחר בחינת חומר הראיות ומכלול נסיבות העניין, לרבות ריאיון עם המתלוננת במשרדי הפרקליטות וכן השלמת חקירה שביצעה המשטרה, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין ראיות המצדיקות הגשת כתב אישום", נמסר מפרקליטות מחוז דרום, "לפיכך, הוחלט לגנוז את התיק בעילה של חוסר אשמה".

ביטון מסר לאחר ההחלטה כי "היה לי ברור מלכתחילה שמדובר בעלילה פוליטית, לכן המשכתי בעשייה למען דימונה ובלילות ישנתי בשלווה. יישר כוח למערכת החוק והמשפט על עבודתם המסורה לחשיפת הצדק". עורכי דינו של ראש העיר, עוה"ד גדעון פישר, ג'קי בריי וארז אבוהב,  מסרו כי "כפי שטענו מלכתחילה, התלונה הוגשה ככלי ניגוח פוליטי. חשוב שנבחרי ציבור ידעו, שדמם אינו הפקר. קל וחומר, כאשר מועדי הבחירות עלולים להוות מניע למהלכים, שלא יצלחו".

 
 
 אילנה אזולאי, התלוננה נגד ראש עיריית דימונה
 

אילנה אזולאי, התלוננה נגד ראש עיריית דימונה (חדשות עשר)

 

עורכי דינה של אזולאי מסרו כי "במקביל להפצת ההודעה על סגירת התיק, קיבלה המתלוננת שיחת טלפון קצרה מהפרקליטות, שבה נמסר למתלוננת, כי אף אחד לא מטיל ספק במהימנות תלונתה על כך שמר בני ביטון הטריד אותה מינית אולם הוחלט לסגור את התיק. לא נמסרה למתלוננת עילת סגירת התיק".

"על פי דין, רשאית המתלוננת לערור והיא תשקול בכובד ראש לממש זכות זו, לאחר שהפרקליטות תפרט בפניה את עילת הסגירה ואת השיקולים שהובילו לסגירת התיק", הוסיפו פרקליטי אזולאי, "התיק נכנס לסטטיסטיקה המצערת של אי הגשת כתבי אישום בעבירות הטרדה ועבירות מין בשל חסר בראיות משפטיות. העילה לסגירה איננה 'חוסר אשמה', ועוד לא נאמרה המילה האחרונה בנידון. תודה לחוקרות שדמעו ביחד אתי. נעשה כל שניתן כדי שההכרעה תגיע בעתיד לבית המשפט ולא תיעצר לפניו".

כזכור, ביטון נחקר לפני כארבעה חודשים בחשד לעבירות מין כלפי ממלאת מקומו לשעבר, אילנה אזולאי. ראש העיר נחקר במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, ושוחרר בסיום החקירה לביתו ללא תנאים מגבילים. מהמשטרה נמסר כי חקירת התיק טרם הסתיימה, וכי עם סיום החקירה יועבר התיק לפרקליטות.

מספר חודשים קודם לכן, נחשף לראשונה בחדשות עשר כי ממלאת מקומו דאז אילנה אזולאי התלוננה במשטרה על עבירות מין מצד ראש העיר. "מדובר באדם מטריד, אלים חסר גבולות, שלא בחל בשום אמצעי כדי לפגוע בי כאישה", סיפרה, "הוא היה ניגש אלי כשהייתי עומדת לצאת החוצה והיה מצמיד את הראש שלו לאוזן שלו ושואל אותי - 'אולי תהיי המאהבת שלי?'".

היא טענה כי העבירה למשטרה הקלטה מישיבה סגורה עם ראש העיר, שבה הוא משתמש במילה "מאהבת" בניסיון להדוף ביקורת מקצועית שהטיחה לעברו. יום לאחר הפרסום, אזולאי, שנמצאת ביריבות מתמשכת עם ראש העיר, הודחה מתפקידה כחברת מועצת העיר.