דקר למוות את אמו ואחותו בצרפת; דאע"ש קיבל אחריות

בן ה-30 נכנס לתוך בית בפרבר של פריז, צעק לשוטרים "אללה אכבר", וכשיצא נורה למוות. התוקף היה מוכר כתומך בטרור, אך בשלב זה המשטרה סבורה שהרקע הוא סכסוך משפחתי

גבר חשוד שרצח היום (חמישי) בדקירת סכין את אמו ואחותו בפרבר טראפס, ממערב לפריז שבצרפת. התוקף נורה למוות על ידי כוחות שהיו במקום. החשוד מוכר למשטרה כמי ששיבח בעבר באופן פומבי פיגועי טרור, ודאע"ש אף קיבל אחריות לאירוע. עם זאת, המשטרה סבורה בשלב זה כי הרקע הוא סכסוך משפחתי ולא טרור.

"לה פריזיאן" דיווח כי החשוד, גבר בן 36, נכנס לתוך בית וצעק "אללה אכבר, אם אתם נכנסים אני הורג אתכם". כשהוא יצא ואיים על השוטרים הם ניטרלו אותו.

  זירת אירוע הדקירה בטרפה שבצרפת
 

זירת אירוע הדקירה בטרפה שבצרפת (רויטרס)

 

אתמול פרסם מנהיג ארגון דאע"ש, אבו בכר אל-בגדאדי, נאום מוקלט ראשון זה כשנה, ובו קרא לתומכיו לא לוותר. הוא בירך את "לוחמי הג'יהאד ומגיני אללה" לרגל עיד אל-אדחא, המצוין בימים אלה ברחבי העולם המוסלמי, והוסיף: "המשיכו במאבקכם".

לדבריו, "עבור לוחצי הקודש, קנה המידה של הניצחון או התבוסה לא תלוי בעיר או בכפר שנשדד, או נתון למי יש עליונות אווירית, טילים בין-יבשתיים או פצצות חכמות". זאת, על רקע ההפסדים הקשים שנחלו אנשי דאע"ש בשדה הקרב בתקופה האחרונה, כמעט עד לחיסולו המוחלט של הארגון. 

  זירת אירוע הדקירה בטרפה שבצרפת
 

זירת אירוע הדקירה בטרפה שבצרפת (רויטרס)

 

לפני כחודשיים אישה דקרה שני אנשים באמצעות סכין יפנית בספורמרקט בלה סיין סור מר שבדרום-מזרח צרפת. לפי עדי ראיה, במהלך האירוע היא צעקה "אללה אכבר".

בתקשורת המקומית דווח כי הקורבנות הם עובד הסופר ולקוח, כאשר הלקוח נדקר בחזה והעובד נדקר בעין. האישה, שעטתה רעלה שחורה, נעצרה מיד לאחר התקרית.

על פי דיווחים הדוקרת היא צעירה נולדה בשנת 1994 בצרפת ולא הייתה מוכרת לרשויות.