גיבורת היום בארגנטינה: שוטרת הניקה תינוקת שסבלה מתת-תזונה

סלסטה איילה לא תיארה לעצמה שסיור שגרתי בבית חולים לילדים בבואנוס איירס יהפוך אותה לכוכבת בן לילה - ויזכה אותה בקידום. "יותר מהכול - זה היה אינסטינקט אימהי"

השוטרת הארגנטינית סלסטה איילה לא תיארה לעצמה שסיור שגרתי בבית חולים לילדים בבואנוס איירס יהפוך אותה לגיבורת היום בארגנטינה. אולם תמונה שלה מניקה תינוקת שהובאה לבית החולים כאשר היא סובלת מתת-תזונה הפכה אותה לכוכבת בן לילה.

במהלך סיור במקום שמעה סלסטה, בעצמה אם לתינוק בן שנה, בכי חזק בוקע מאחד החדרים. הייתה זו תינוקת בת שישה חודשים, שהוצאה מרשות הוריה המכורים לסמים, והובאה לבית החולים עם חמשת אחיה הגדולים. "היא הייתה בבית חולים לילדים", סיפרה השוטרת, "היא הוצאה מרשות הוריה שנטשו אותה. הילדה הייתה במצב גרוע מאוד".

לאחר שניתן לה אישור מהעובדות הסוציאליות שבמקום, לקחה סלסטה את התינוקת והחלה להניק אותה בעצמה. "יותר מהכול זה היה אינסטינקט אימהי", הסבירה, "קירבתי את התינוקת לחזה שלי ותגובתה הייתה שהיא רוצה לינוק. לאחר מכן, היא הפסיקה לבכות".

התמונה שצילם אחד השוטרים האחרים שבמקום, עמיתה של סלסטה לסיור, כבר שותפה בפייסבוק יותר ממאה אלף פעמים. מפגן החמלה והאנושיות הזה של סלסטה גם שידרג את הקריירה המשטרתית שלה - עם הודעת הרשויות בבואנוס איירס כי היא תועלה בדרגה. השר לביטחון הפנים, כריסטיאן ריטונדו, אמר במסיבת עיתונאים בבירה: "ברכות לסלסטה על מעשה ההזדהות שלה, זה מה שמצופה משוטר לעשות".