רועי נעצר ע"י חיל הים בקולומביה: "שלח הודעה שהוא צריך עזרה"

אחותו של רועי ארז שיצא להקיף את העולם בסירה, סיפרה כי הוא נעצר בלב ים, ככל הנראה לאחר שפיראטים הכריחו אותו להעלות מבוקש לסירתו. "לא הייתה לו ברירה, הוא היה לבד"

רועי ארז, ישראלי שנעצר לאחרונה בקולומביה על היאכטה שלו, טען כי פיראטים אילצו אותו באיומים להעלות נוסע לסירתו ולהשיט אותו לג'מייקה. לאחר מכן, חיל הים של קולומביה עצר אותו בחשד שהשיט מבוקש. אחותו של רועי, קרין ארז אזולאי, סיפרה היום (רביעי) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" כי המשפחה מנסה להשיג קשרים בקולומביה, כדי להשיב את אחיה למקום מבטחים.

ארז יצא בשנת 2017 להקיף את עולם כשברשותו טלפון לווייני להודעות טקסט בלבד. "הוא מאוד אחראי ואנחנו בקשר רציף מאז שיצא", אמרה ארז אזולאי. לדבריה, לפני יומיים ספינת שודדים איימה עליו עם כלי נשק ודרשה ממנו להעלות לסיפון היאכטה שלו גבר קולומביאני. "לאחי לא הייתה ברירה, כי הוא היה לבד ולא היה מי שיסייע לו", הסבירה האחות, שהעריכה כי הגבר שעל הסיפון הוא מבוקש.

"אתמול ב-19:36 הוא שלח לי הודעה שהוא צריך עזרה מכיוון שהוא נמצא בצרה", סיפרה. היא הוסיפה כי חיילים שהיו על ספינת טילים של חיל הים הקולומביאני השתלטו על סירתו, ולאחר שהסתיר בחרטום את הטלפון, הם לקחו אותו ושלחו כנראה בשמו שהוא "לא יכול לכתוב, אבל הכול בסדר". ארז אזולאי הבהירה כי ההודעה נשלחה "בשפה האנגלית, כשתמיד הסתמסנו בעברית".

"הוא עוד לא במעצר ונמצא עדיין בלב ים", ציינה. "הם בדרך לאי בשם סאן אנדרס שהוא בשליטת קולומביה. זה אי שנמצא שקרוב לגואטמלה, שיש שם בסיס של חיל הים". היא עוד הסבירה כי המשפחה מבקשת עזרה ממי שיכול לסייע ליצור קשר עם השלטונות, זאת מכיוון שמשרד החוץ לא עוזר להם במקרה זה.