הצעירה שניצלה מטביעה: "לא הכרתי את יוחאי, אבל הוא זינק למים"

בת אל ידעי שרחצה בחוף באשדוד לא שיערה שהמערבולת שסחפה אותה תיקח את חיי הצעיר שמיהר להצילה. "התפללתי לקב"ה שיצא בריא ושלם", אמרה בריאיון ל"חמש עם רפי רשף"

בת אל ידעי, שניצלה מטביעה בחוף המצודה באשדוד, סיפרה היום (שלישי) על גבורתו של יוחאי אלקיים שקפץ למים לסייע בחילוץ, אך נקלע למערבולת וטבע למוות בעצמו. "הוציאו אותו מחוסר הכרה, וניסו להנשים אותו. אני התפללתי לקב"ה שיצא בריא ושלם, שהכל יהיה בסדר", אמרה ידעי בריאיון ל"חמש עם רפי רשף".

"נכנסתי לטבול את עצמי במים ובכלל לא התכוונתי לשחות ללב הים", סיפרה ידעי על המקרה שאירע ביום ראשון. "הסחף לקח אותי למערבולת שלא ידעתי שקיימת, נכנסתי לכמו בור". היא ציינה כי היא זוכרת שאיבדה כוחות וקראה לעזרה.

יוחאי וחברו ששהו במקום הבחינו במצוקתה וקפצו למים לסייע לה. "לא הכרתי אותו, אבל ראיתי במעורפל שני אנשים שזינקו למים". עם זאת, היא הסבירה כי יוחאי לא הספיק ליצור איתה מגע. "המערבולת כנראה הסתובבה, ומהכיוון שהוא בא ייתכן שסחפה אותו", אמרה. "הים זה פשוט סכנה, אל תיכנסו בלי מציל", הדגישה ידעי.

 יוחאי אלקיים, שטבע למוות באשדוד
 

יוחאי אלקיים, שטבע למוות באשדוד (חדשות עשר )

 

"צר לי לשמוע שהוא לא איתנו", הוסיפה ידעי, בהתייחסות לאלקיים, ששילם בחייו על הניסיון להצילה. "אני משתתפת בצער המשפחה, אני מחבקת אותם". הוא סיפרה כי הגיעה להלווייתו, אך נמנעה מלפנות לבני המשפחה ההמומים את מותו של יקירם. "אני ארצה לחבק אותם, ותמיד אהיה שם בשבילם", הוסיפה.

יניב רויבסקי, חברו של אלקיים, שחזר אתמול בשיחה עם חדשות עשר את מה שאירע על החוף לאחר שחברו הוצא מהמים. "המצב שלו כבר היה לדעתי קשה באותו רגע אבל ניסו להחיות אותו, עבדו עליו קשה", אמר. "כשניסו יותר מדי – הבנתי כבר מה המצב שלו". לדבריו, "ברור לי שזה משהו שיוחאי היה עושה, דבר ראשון להציל. לא הבנתי למה שיקול הדעת שלו הביא אותו לעשות את זה, אני מניח שהרצון להציל בן אדם היה חזק יותר משיקול הדעת – הרצון לעזור ולדחוף, הוא היה בחור חזק שידע לחיות את החיים".

הוריו של אלקיים, שתכנן להציע נישואים לחברתו בימים הקרובים, קיבלו את הבשורה על מות בנם בעת שהיו בטיול בצרפת. הם נחתו בארץ, והמשיכו הישר להלווייה, שנערכה אמש בבית העלמין שבאשדוד. 


מפרטי האירוע עולה כי אלקיים שיחק מטקות עם אדם נוסף על חוף הים. בשלב מסוים הבחינו השניים כי ידעי שנכנסה למים, סימנה לעברם כי היא במצוקה, והשניים נכנסו לים כדי להצילה. הצעירה ואחד הגברים שנקראו לעזרתה הצליחו לחלץ את עצמם אל החוף, אך אלקיים נסחף. הוא חולץ באמצעות אופנוע ים, ופונה במצב אנוש לבית החולים אסותא שבאשדוד תוך כדי פעולות החייאה שביצע בו צוות מגן דוד אדום שהגיע לזירה. בהמשך, נקבע מותו במוסד הרפואי.