הופסק המו"מ לחידוש ההסכם של משרדי הממשלה עם מיקרוסופט

מינהל הרכש הממשלתי הודיע כי הוחלט לחפש טכנולוגיות חליפיות לאור בקשת החברה לעבור ל"מודלי רישוי שלא עונים לצורכי הממשלה ויביאו לגידול של עשרות מיליונים בהוצאות"

מינהל הרכש הממשלתי הודיע היום (שלישי) על הפסקת המשא ומתן לחידוש ההסכם המרכזי של משרדי הממשלה מול חברת מיקרוסופט, והכריז כי יחפשו טכנולוגיות חליפיות.

ההסכם המרכזי הנוכחי הסדיר את רכישות תוכנות שולחן העבודה מסוג אופיס, חלונות וכן תוכנות לשרתים שמוכרת החברה בהיקף של למעלה מ-100 מיליון שקלים בשנה.

 לוגו מיקרוסופט
 

לוגו מיקרוסופט (רויטרס)

 

במהלך השנה האחרונה קיים מינהל הרכש הממשלתי משא ומתן לחידוש ההסכם עם חברת מיקרוסופט, הסכם זה מגדיר את תכולת המוצרים הנרכשים על ידי הממשלה ומחיריהם. "לאור בקשת מיקרוסופט לשנות את תצורת העבודה ולעבור למודלי רישוי שאינם עונים לצורכי הממשלה ויביאו בהכרח לגידול של עשרות מיליוני שקלים בשנה בהוצאה הממשלתית, החליט מנהל מינהל הרכש לא לחדש את ההסכם עם מיקרוסופט החל משנת 2019", נמסר ממינהל הרכש הממשלתי.

מנהל מינהל הרכש הממשלתי, גל אמיר, מסר: "אי חידושו של ההסכם יביא להקפאת תצורת הרישוי הקיימת שבבעלות משרדי הממשלה, אשר ניתן להמשיך ולהשתמש בה ללא צורך בתשלום נוסף. כמו כן, יעודד את משרדי הממשלה לבחון את הצורך בשימוש בטכנולוגיית מיקרוסופט או לעבור לחלופות טכנולוגיות אחרות".

תגובת מיקרוסופט טרם נמסרה.