קיילה סוודלו, צעירה אמריקנית שעלתה לישראל כדי להתגייס, חדשות עשר

ויתרה על הקולג' - ונלחמה להיות לוחמת: המפגש שלי עם קיילה

החיילת הצעירה לא רק עלתה לבדה כדי להתגייס, אלא בחרה להיות קצינה קרבית. הפגישה שלה עם הוריה רגע לפני קבלת הארון היא הרגע שלא אשכח מהשנה החולפת • פרויקט מיוחד

היה רגע אחד השנה שגרם לי להתרגשות גדולה. לא הייתה בו טיפה של עצב, אך היו בו ערכים שקרובים ללבי: עצמאות, אהבת הארץ, נחישות ומשפחתיות - מילים ענקיות שכולן הפכו ממשיות ואפשרויות ברגע האחד ההוא.

קיילה עלתה לישראל לבדה מארצות הברית כדי להתגייס לצה״ל. חיילת בודדה, ששבועיים לפני שהחלו לימודיה בקולג' בסיאטל, היא החליטה לוותר עליהם כדי להתגייס. חודשים ארוכים היא נלחמה כדי להעלות פרופיל ולהיות לוחמת - ועכשיו היא גם קצינה. קיילה מאמינה שהיא נועדה לעשות משהו משמעותי במסגרת הצבאית, בשטח, כלוחמת, בדיוק כמו הבנים שאיתם עברה את הקורס ושאיתם תשרת בהמשך. 

רגע אחד מתשע"ח: לכל כתבות הפרויקט המיוחד

 
 
 
 קיילה סוודלו, צעירה אמריקנית שעלתה לישראל כדי להתגייס
 

קיילה סוודלו (חדשות עשר)

 

אנחנו פגשנו אותה במהלך צילומי ״קרביות״ - סדרת כתבות בת ארבעה פרקים ששידרנו השנה במהדורה המרכזית. עקבנו אחר לוחמות בחילות שונים ובתפקידים מגוונים, וניסינו להבין מה הניע אותן להיות לוחמות ואיך הן מתפקדות בתוך ארגון גברי - ארגון שלומד עכשיו גם הוא להתמודד עם שינוי ועם נחישות של נשים למלא בו תפקידים שבעבר מילאו רק גברים.

היו לא מעט רגעים מרגשים ומחכימים בצילומי הסדרה הזו, אבל כשקיילה, שעשתה מעשה ובאה הנה לבדה, פגשה את הוריה רגע לפני טקס הענקת הדרגות בבה"ד 1 אחרי חצי שנה שלא ראתה אותם, הצוות ואני התרגשנו איתה ועם בני המשפחה. אחר כך הסתבר לנו ששניאור, אחיה הצעיר של קיילה, הלך בעקבותיה, עלה ארצה אחריה ונהיה לוחם קרבי.

קיילה סוודלו, חיילת בודדה, נפגשת עם הוריה בבה"ד 1
 

הפגישה בין קיילה להוריה בבה"ד 1 (חדשות עשר)